Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

DP zprovoznil na AN Benešova nový infopoint

BRNO - Po rekonstrukci autobusového nádraží Benešova nechal nyní Dopravní podnik města Brna instalovat nový infopoint, který cestujícím přináší údaje o odjezdech spojů a nevidomým plastickou mapu s popisky.

Na jeho podobě se podíleli studenti Vysokého učení technického v Brně. Ve zkušebním provozu funguje od pondělí 27. ledna...


Infostojan na AN Benešova s mapou pro nevidomé (27. ledna 2020, DPMB).

"Na dokončenou rekonstrukci nádraží Benešova máme od cestujících velmi pozitivní ohlasy, jsme rádi, že je po dlouhých letech opět reprezentativním prostorem města Brna. Nově instalovaný infopoint jej doplňuje nejen funkčně, ale i esteticky. Jeho podobu jsme konzultovali a navrhovali tak, aby měl jednotný styl s dalším vybavením nádraží a zároveň aby dobře sloužil i nevidomým," vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Na displeji o rozměrech 90 x 70 centimetrů cestující získají aktuální informace o odjezdech spojů, směru, cílové stanici a čísle linky. To vše ve dvojjazyčné verzi – v češtině i angličtině.Spodní část panelu bude zobrazovat aktuální informace z provozu brněnské MHD. "Pokud se v blízkém okolí bude dít mimořádná událost, která ovlivňuje provoz našich linek, cestující se to ihned po příjezdu na nádraží z infopointu dozví a budou moci svou další jízdu přizpůsobit situaci," dodal Havránek.


Dobře čitelný inforační stojan s aktuálními odjezdy (27. ledna 2020, DPMB).

Součástí infopointu je betonový prvek, v jehož vrchní části je vsazená hmatová mapa nádraží s popisky v Braillově písmě pro lepší orientaci slabozrakých a nevidomých občanů. Tvar betonového prvku byl navržen tak, aby umožňoval pohodlný přístup i pro handicapované osoby na invalidním vozíku.

Na návrhu infopointu se významně podíleli studenti Vysokého učení technického v Brně z fakulty architektury – Bc. Veronika Hudínková, Bc. Petr Kotek a Bc. Dominik Handl. "Jsem moc rád za tuto vzájemnou spolupráci a osobně bych se chtěl se studenty setkat a poděkovat jim," doplnil Havránek. Pořízení nového infopointu je kofinancováno z programu bezbariérovosti zajišťovaného Poradním sborem Rady města Brna pro bezbariérové Brno.


Mapa pro nevidoé s popisky v Braillové písmě (27. ledna 2020, DPMB).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!