Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Do brněnské MHD bez roušky nenastupujte

BRNO - Na základě krizového opatření primátorky města Brna je cestování městskou hromadnou dopravou od dneška možné pouze se zakrytými ústy a nosem. Od středy pak dojde k omezení jízdních řádů trolejbusů a autobusů.

Tramvajová doprava, jakožto páteřní síť městské hromadné dopravy v Brně, zůstane prozatím zachována v současném režimu...


Cestující musí do MHD nastoupovat s rouškami (18. května 2019, Filip Vlček).

Město Brno v zájmu ochrany obyvatel přistupuje k opatření ve vozech městské hromadné dopravy. "Od úterý 17. března je cestování ve všech vozech možné pouze se zakrytými ústy a nosem. Lidé mohou použít roušky, šátky nebo doma vyrobené alternativy, které plní tuto funkci. Chovejme se k sobě prosím ohleduplně a zodpovědně," vyzvala primátorka města Brna Markéta Vaňková. Další opatření, platné od středy 18. března, se týká jízdních řádů.

"Z personálních důvodů jsme nuceni přistoupit k přechodu na prázdninové jízdní řády u městských autobusů a trolejbusů, tramvajová doprava zůstane zachována v současné podobě. Potýkáme se zejména s tím, že naši řidiči přechází na OČR kvůli péči o své děti, postrádáme i brigádníky, kterými běžně doplňujeme služby. Toto opatření nám přinese úsporu 70 služeb denně," uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek s tím, že aktuální obsazenost spojů se pohybuje okolo padesáti procent.


Od středy dochází k omezení provoz trolejbusů a autobusů (18. května 2019, Filip Vlček).

Dopravní podnik kvůli ochraně cestujících zavádí také dezinfekci vozů na konečných stanicích. "Vyčlenili jsme dvacet zaměstnanců, kteří budou pracovat v sedmi stálých a jednom mobilním týmu. Jejich úkolem bude na sedmi konečných tramvajových stanicích dezinfikovat madla a rukojeti ve vozech. Mobilní četa pak bude vykrývat další konečné stanice. Naším cílem je, aby byly všechny tramvaje a co nejvíce autobusů a trolejbusů, kromě večerní dezinfekce očištěny v průběhu dne ještě minimálně jednou," vysvětlil Havránek.

Omezí se i krajská autobusová doprava

V návaznosti na opatření krajského koordinátora IDS JMK bude od pondělí 23. března upraven provoz regionálních autobusových linek, což se týká všech linek včetně linek zajišťovaných Dopravním podnikem města Brna. Linky pojedou podle prázdninového režimu. Koordinátor IDS JMK také informoval, že v Blansku a Znojmě je zajištěn provoz městské dopravy zdarma, v Adamově toto opatření začne platit zítra. 


Rozsah tramvajové dopravy zůstane nadále zachován (18. května 2019, Filip Vlček).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!