Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Nové Solarisy v létě doplní ještě autobusy SOR

BRNO - Ulicemi jihomoravské metropole se začne prohánět osm nových kloubových autobusů Solaris, dalších dvanáct stejného typu přibude do konce července. Během léta dopravce čeká ještě dodávku 20 sólo autobusů SOR.

Nyní dodané kloubové autobusy Solaris jsou klimatizované, Dopravní podnik města Brna za dvacet vozů zaplatí 147 miliónů korun...


Čelo jednoho z nových kloubových autobusů Solaris (10. července 2020, DPMB).

"Nákupem dvaceti kloubových a dvaceti sólo autobusů v letošním roce přistupujeme k výrazné obnově vozového parku autobusů. V případě autobusů Solaris Urbino 18 se jedná se o moderní vozy, které pro větší komfort cestujících vedle klimatizace přináší i zvětšený prostor u druhých dveří umožňující rychlý nástup a výstup z vozidla," uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Mezi další přednosti nových vozů Solaris Urbino 18 vedle celovozové klimatizace patří USB nabíječky, systém RIS2 a širokoúhlé LCD monitory.

Nové Solarisy umožní vyřadit starší Karosy

Sedadla pro cestující jsou plastová, na sedací části opatřená potahovou látkou, která zamezí klouzání a zajistí cestujícím lepší tepelnou pohodu. Jedním z benefitů pro řidiče budou například vyhřívaná čelní skla, což zvýší komfort i bezpečnost jízdy. "Nové autobusy Solaris Urbino 18 v provozu nahradí dosluhující autobusy Karosa řady B 900 a Citelis. Cestující se s nimi setkají například na linkách 40, 42, 44, 50 a 84," dodal Miloš Havránek. 


Interiér kloubových autobusů Solaris (10. července 2020, DPMB).

Kompletní dvacítka kloubových autobusů bude po Brně jezdit do konce července. Během srpna a září pak dopravnímu podniku postupně výrobce dodá 20 sólo autobusů SOR typu NS. Oby typy vozů jsou na dieselový pohon. "Nové autobusy splňují aktuálně platnou emisní normu EURO VI, přispějí tak ke zlepšení ovzduší ve městě Brně," doplnil technicko-provozní ředitel Jaromír Holec.

Naftové autobusy z Brna úplně nezmizí

Nutnost udržování podílu autobusů na tento druh pohonu vychází ze smluvního závazku Dopravního podniku města Brna o možnosti okamžitého poskytnutí až 100 autobusů pro evakuační účely v případě mimořádné události například v souvislosti s provozem JE Dukovany. Pro tento účel jsou jako nejvhodnější dieselové autobusy vzhledem k možnosti operativního plnění pohonnými hmotami i mimo vozovnu. "Dopravní podnik města Brna aktuálně provozuje celkem 314 autobusů," upřesnila tisková mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.


Nové autobusy jsou nyní zařazovány do provozu (10. července 2020, DPMB).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!