Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

V Brně cestuje v MHD méně lidí, omezí se spoje

BRNO - V souvislosti s vládními nařízeními a poklesem počtu cestujících Dopravní podnik města Brna omezí provoz městské dopravy. Školní spoje ode dneška nejezdí, omezení provozu ostatních linek čeká cestující v týdnu od 19. října.

Cestující na páteřních linkách ale mohou zůstat v klidu, tramvajové linky 1, 6, 8 a trolejbusy linek 25 a 26 pojedou beze změny...


Tramvajové linky číslo 1, 6 či 8 pojedou nadále bez omezení (11. května 2019, Filip Vlček)

"Počet cestujících v posledních dnech opět klesá, spoje jsou vytížené v průměru na 75 procent. Očekáváme, že nová vládní nařízení budou mít za následek další propad poptávky po našich službách. Od středy proto přistoupíme ke zrušení školních linek a v následujícím týdnu pak přejdeme u většiny linek na prázdninové jízdní řády. Provoz nejvytíženějších páteřních linek však zůstane zachován v běžném režimu," vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Cílem podniku je najít kompromis, ve kterém se budou cestující cítit bezpečně a zároveň bude zohledňovat reálnou poptávku po přepravě. Zatím co dosud bylo platné pouze omezení rozsahu noční dopravy především v nocích a o víkendech a dále došlo k omezení posilových spojů do akademických oblastí, od středy 14. října v souvislosti s uzavření základních škol přestaly jezdit veškeré školní linky š85 až š88.


Z trolejbusů zůstanou bez omezení jen linky číslo 25 a 26 (18. května 2019, Filip Vlček)

S platností od 19. října pak dojde k dalšímu výraznému omezení provozu. "Většina linek městské hromadné dopravy v Brně přejde na prázdninový provoz, výjimkou jsou páteřní linky, jejichž provoz zůstane zachován v běžném režimu jako je tomu nyní," informovala tisková mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková. Tramvajové linky číslo 1, 6 a 8, a trolejbusové linky číslo 25 a 26 tak budou v provozu beze změny. 

"Celou situaci a vytíženost spojů budeme nadále sledovat. Pokud to bude potřeba, jsme schopni rychle reagovat a provoz linek upravovat," ubezpečil dopravní ředitel Dopravního podniku města Brna Jan Seitl. Kontrola jízdenek bude ale probíhat i nadále, městská doprava není bezplatná. Revizoři dopravního podniku při své práci ale mimo jiné upozorňují cestující na nutnosti nošení roušek na zastávkách.


Zájem o přepravu MHD v Brně pozvolna klesá (18. května 2019, Filip Vlček)

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!