Get Adobe Flash player

Mzdy řidičů ICOM transport dosáhly na 30 tisíc

VYSOČINA - Mzda řidičů autobusů u dopravní společnosti ICOM, která působí například na Vysočině, v Pardubickém, Královéhradeckém či v Ústeckém kraji, atakuje hranici 30 tisíc korun. I přesto nedostatek řidičů trvá.

Autobusový dopravce proto musí hledat nové řidiče také v jiných zemích, v posledních letech především na Ukrajině...


Také řidiči v Pelhřimově mají slušnou mzdu (16. prosince 2015, František Živnůstka).

Veřejnou autobusovou dopravu zajišťuje v barvách ICOM transport 1080 řidičů. Jejich průměrný plat činí 29,6 tisíce korun a výše diet 2,5 tisíce korun. Kromě autobusové dopravy se koncern ICOM transport zabývá také nákladní dopravou, kde se plat včetně diet dostává až ke čtyřiceti tisícům korun. 

Obrat koncernu ICOM transport činil za loňský rok 3,9 miliardy. A protože je záměrem vedení vydělané peníze správně investovat, bylo do vozového parku investováno hned 337 milionů korun. Do samotného vybavení nákladních vozů a autobusů, které zvyšují komfort samotných řidičů, činily investice 2 miliony korun. Rok 2018 znamená pro společnost také nové výzvy v podobě účastí ve výběrových řízeních na provoz dopravy v závazku veřejné služby. Plánované investice do vozového parku budou činit až 200 milionů korun.


ICOM postupně zvyšuje mzdy (17. prosince 2015, František Živnůstka).

Další investice se budou týkat také rekonstrukcí autobusových nádraží, například v Lanškrouně a Moravské Třebové. Napříč koncernem probíhá postupná přestavba a modernizace stávajících autobusových nádraží tak, aby po vzhledové i funkční stránce splňovala trendy 21. století. Součástí této rekonstrukce je unifikace podoby vstupních hal a WC do jednotného designu. Ty pak budou pro cestující veřejnost přehledné a komfortní se sjednocenými designovými prvky.

Koncern ICOM transport má snahu neustále expandovat. Do svých řad vítá nové řidiče a to i ty, kteří mají pouze řidičské oprávnění skupiny 'B'. Rozšíření řidičského oprávnění uchazečům ICOM platí a firma po absolvování řidičského kurzu garantu hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou. "Nedostatek profesionálních řidičů řeší ICOM transport i náborem zaměstnanců z třetích zemí, zejména z Ukrajiny," zmínil generální ředitel Zdeněk Kratochvíl.


I přes dobré mzdy se potýká s nedostatkem řidičů (17. prosince 2015, František Živnůstka).

Vysočina teď

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

Počasí Jihlava - Slunečno.cz

Redakce Jihlava:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!