Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Autobusům v Humpolci slouží nový autobusák

HUMPOLEC - Koncern ICOM transport investuje velké prostředky do autobusových nádraží. Po rekonstrukci nádraží v Dačicích, Svitavách a Ústí nad Orlicí byla na řadě výstavba nového autobusového nádraží v Humpolci.

Do její celkové rekonstrukce vynaložil koncern ICOM transport 30 milionů korun, současně s tím totiž rozšířil čerpací stanici...


Pohled do interiéru nového autobusáku (29. října 2018, ICOM transport).

Napříč koncernem probíhá postupná přestavba a modernizace autobusových nádraží tak, aby po vzhledové i funkční stránce splňovala trendy 21. století. Součástí této rekonstrukce je unifikace podoby nádraží do jednotného designu. Po rekonstrukci nádraží v Dačicích, Svitavách a Ústí nad Orlicí byla na řadě úprava administrativní budovy ICOM transport v Humpolci. K ní se přesune nově také autobusové nádraží z místa stávajícího.

"Čekárny poskytují důstojné a bezpečné zázemí. Navíc umožní našim cestujícím používat informační panely a moderní technologie. Cestující tak získají všechny informace na jednom místě," vysvětlila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport. V Humpolci díky investici ve výši 17 milionu korun vzniklo jedno z nejmodernějších autobusových nádraží. Pro první jmenované rekonstrukce zahrnuje halu s posezením, informační kiosek, sociální zázemí i prostor na občerstvení. Naopak řidiči se dočkali nových nocoven, odpočinkových místností a dispečeři naopak nových kanceláří i zasedací místnosti.


Nechybí ani moderní a vzdušná prodejna místenek (29. října 2018, ICOM transport).

Nový terminál nabízí deset krytých nástupišť a dvě místa pro výstup cestujících. Technickou zajímavostí je skutečnost, že se v rámci veřejného osvětlení nových ploch terminálu budou veškeré LED svítilny ovládat fotobuňkami, monitorující pohyb cestujících v daných sektorech. Světla v daném sektoru se vždy rozsvítí na 100 procent pokud fotobuňka zaznamená pohyb. Pokud se v prostoru nebude nikdo pohybovat, světla budou svítit na 40 procent.

Rozsáhlá rekonstrukce za 13 milionů korun se týkala také přilehlé čerpací stanice. Ta se díky tomu rozšířila pro veřejnost o jeden tankovací ostrůvek a tím se zvýšila celková kapacita čerpací stanice na dvanáct tankovacích míst. Z toho je hned pět ve veřejné části. V kiosku čerpací stanice navíc nově vzniklo sociální zařízení pro invalidy, větší kancelář pro zaměstnance čerpací stanice, skladovací prostor a v neposlední řadě došlo k rozšíření prodejní plochy. Začátkem listopadu se dočkají cestující v Moravské Třebové otevření nového autobusového nádraží a zahájeny byly také práce na rekonstrukci autobusového nádraží v Lanškrouně.


A spojení si cestující vyhledají v infokoutku (29. října 2018, ICOM transport).

Vysočina teď

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

Počasí Jihlava - Slunečno.cz

Redakce Jihlava:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- vysocina@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!