Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Lávka pro pěší na Rajské
zahradě je kompletní

 O Rail Business Days
je letos nebývalý zájem

 Nové jízdní řády v Ústí:
Mizí takt a mění rozjezdy

 Začala oprava nádražní
budovy v Pardubicích

Nová aplikace zobrazuje pohyb jihlavské MHD

JIHLAVA - Jízdní řády, časy zpoždění i přesné polohy jednotlivých linek ukazuje nová webová aplikace města. Město ji spolu s dopravním podnikem teprve testuje a vylepšuje, pro veřejnost jí ale již zpřístupnilo.

Intuitivní jednoduchá webová aplikace je snadno ovladatelná, město počítá i s jejím rozšířením do Veřejné dopravy Vysočiny...


Mapa se spoji městské hromadné dopravy v síti (28. ledna 2019, Filip Vlček).

Mapu, na které se aktualizují polohy jednotlivých spojů městské hromadné dopravy po celé Jihlavě, v uplyulých dnech zveřejnila jihlavská radnice ve spolupráci s Dopravím podnikem města Jihlavy. "Je to online webová aplikace, což znamená, že se nemusí instalovat do mobilu. Cestující se ze stránky dozví vše potřebné o svém spoji, včetně toho, kde se aktuálně nachází," informoval náměstek primátorky pro oblast informačních technologií Jaromír Kalina.

Webová aplikace funguje v běžném prohlížeči a zobrazí se po zadání adresy www.jihlava.cz/mhd. Po jejím otevření se zobrazí mapa s vyzačeými trasami trolejbusových a autobusových linek a s online polohou vozidel v síti. V samotné mapě po bližším zobrazení jsou vyznačeny také zastávky s tím, že pokud cestující na danou zastávku klikne, zobrazí se mu panel s aktuálními odjezdy spojů z dané zastávky. Naopak po kliknutí na číslo linky se pak zobrazí informace o směru cesty, případném zpoždění a jízdní řád linky. 

Vyzkoušejte také...
- Online mapa s polohou vozidel městské hromadné dopravy.
  (zdroj: www.jihlava.cz).


Po kliknutí na daný spoj se zobrazí podrobnosti včetně zpoždění (28. ledna 2019, Filip Vlček).

Webová aplikace je zatím v testovacím provozu, vedení města se ale přesto rozhodlo ji zveřejnit, a to kvůli současným klimatickým podmínkám. "Stav komunikací je těžké udržovat, a tak autobusy i trolejbusy využívá více cestujících než v létě," doplnil Kalina. Aplikace by se měla i nadále zdokonalovat, například během ledna se na některých zastávkách MHD objevil QR kód, který chytré telefony na zmíněnou stránku s mapou navede.

"Budeme se v aplikaci snažit udělat srozumitelnější mapu, například přidáme šipku, aby byl na první pohled znatelný směr vozidla. Úpravou projdou i jízdní řády, aby byla jasnější, z jakého směru linka přijíždí," nastínil další vývoj situace vedoucí odboru informatiky města Vladimír Křivánek. I po ukončení testovacího provozu však bude možné dál aplikaci rozvíjet. "Po vzniku projektu Veřejná doprava Vysočiny by aplikace mohla navázat i na linkovou dopravu," dodal Kalina


Na zastávkách se zobrazují také odjezdové tabule (28. ledna 2019, Filip Vlček).

Vysočina teď

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

Počasí Jihlava - Slunečno.cz

Redakce Jihlava:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- vysocina@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!