Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Kromě trolejbusů 32Tr Jihlava čeká i autobusy

JIHLAVA - Dopravní podnik města Jihlavy připravuje další rozvoj trolejbusové dopravy. Významně mu k tomu pomohl nákup nových parciálních trolejbusů, které by měly být dodány již v průběhu příštího roku.

Pozadu nezůstane ani obnova vozového parku autobusů. Příští rok bude dodáno šest autobusů Solaris Urbino s pohonem na CNG...


Vozový park je tvořen převážně trolejbusy typu 26Tr (22. září 2018, František Živnůstka).

Na přelomu srpna a září byla Dopravním podnikem města Jihlavy podepsána smlouva na nákup deseti nových trolejbusů. Celkem sedm nízkopodlažních třídveřových parciálních trolejbusů typu Škoda 32Tr a tři nízkopodlažní trolejbusy Škoda 32Tr, budou stát necelých 129 milionů korun. Nové parciální trolejbusy by podle magistrátu města měly na jihlavské silnice najet poprvé příští rok na podzim.

"Nejprve se předpokládá jejich nasazení na linku C, která se nově prodlouží až na zastávku Kaufland, čímž dojde k propojení sídliště Březinky s obchodní zónou podél ulice Romana Havelky. Ve druhé polovině roku 2022 by měla být současná linka číslo 3 a část linky číslo 12 z Masarykova náměstí po Antonínův Důl převedena z autobusů na trolejbusy," nastínil plánované změny výkonný ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Radim Rovner.


S trolejbusem 32Tr se mohli seznámit letos v září (22. září 2019, DPMJ/Archiv).

Nákup nových parciálních trolejbusů byl z většiny podpořen dotací z fondů Evropské Unie. Vůz stejného typu parciálního trolejbusu, které budou již příští rok do Jihlavy dodány, si mohli návštěvníci prohlédnout na zářijovém Dnu otevřených dveří. Nešlo ale o vůz určený pro Jihlavu, ale o teplický trolejbusy, který byl pro účely prezentace cestujících zapůjčen. "Návštěvníci si mohli trolejbus Škoda 32Tr detailně prozkoumat i zevnitř," poznamenal Radim Rovner.

Obnova vozového parku v Jihlavě v posledních letech pokračuje svižným tempem. V loňském roce pořídil dopravní podnik 9 autobusů Ivec Urbanway s pohonem na zemní plyn a příští rok bude kromě deseti zmíněných trolejbusů pořízeno také pět dvanáctimetrových autobusů Solaris Urbino s pohonem na CNG. Pro rok 2021 pak Dopravní podnik města Jihlavy připravuje podklady pro výběrové řízení na dodávku dalších 6 nízkopodlažních třídveřových parciálních trolejbusů. 


Zkrátka nepřijdou ani autobusy, doplní je Solarisy (22. září 2018, František Živnůstka).

Vysočina teď

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

Počasí Jihlava - Slunečno.cz

Redakce Jihlava:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- vysocina@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!