Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 V Olomouci vyjela první
letošní Vánoční tramvaj

 Jízdné v ostravské MHD
od prosince podraží

 Šotouši jsou důležití,
říká Linda Hailichová

 Teplické trolejbusy bude
servisovat Škodovka

Jihlavský DP zatím přeruší provoz noční linky

JIHLAVA - S úbytkem cestujících se potýká také Dopravní podnik města Jihlavy. Spolu s uzavřením všech základních škol se proto dopravce rozhodl omezit rozsah provozu městské dopravy, noční linka N je zrušena úplně.

Kromě toho dopravní podnik průběžně provádí intenzivnější dezinfekci trolejbusů a autobusů včetně nepostradatelné ozonizace... 


Velká omezení zatím jihlavský DP neplánuje (21. srpna 2020, František Živnůstka)

Prozatím k mírnému omezení provozu městské hromadné dopravy přistoupí Dopravní podnik města Jihlavy od pátku 16. října, a to úplným zrušením nočního spoje i o víkendech a zrušením jednoho spoje na lince D s odjezdem z Hlavního nádraží ve 03.52 hodin. "Pokud ale dojde k dalším zpřísnění, budou omezení provozu MHD nevyhnutelná, protože už opět jezdí velmi málo školáků a vnímáme i úbytek dalších cestujících," informoval Radim Rovner. Podle jeho slov jsou teď výnosy z jízdného někde na úrovni sedmdesáti procent loňské skutečnosti.

Kromě zrušení noční linky N a již zmíněného zrušení jednoho ranního spoje linky D z Hlavního nádraží, dojde od 16. října k dalším změnám. Na lince číslo 10 v obou směrech přibývá nová zastávka Na Brněnském mostě. Na lince číslo 12 pak budou zrušeny spoje v 17.36 z Masarykova náměstí dolní a v 17.55 z Helenína, naopak budou zřízeny spoje v 17.17 z Masarykova náměstí dolní do Helenína, respektive v 17.25 zpět. 


Zrušena je noční linka, ostatní spoje jsou beze změn (21. srpna 2020, František Živnůstka)

Mezitím Dopravní podnik města Jihlavy průběžně pokračuje v intenzivní desinfekci všech trolejbusů a autobusů městské dopravy. Dopravce používá nejenom běžné dezinfekční prostředky na podlahy, madla a strojky, ale pravidelně se čistí i sedačky desinfekční pěnou a každý vůz prochází také pravidelnou noční ozonizací.

"Nikdy jsme nepřestali s dezinfekcí a důkladně jsme čistili každý vůz i během léta. Od září jsme začali být ještě důslednější než na jaře a každý vůz odjíždí z vozovny do provozu vydezinfikovaný. Důslední teď budeme i co se týká kontroly cestujících, zda mají řádně nasazené roušky. Upozorňujeme, že každý cestující bez zakrytého nosu a úst může být vyloučen z přepravy," doplnil Rovner. V případě konfliktních situací bude situaci řešit městská policie.


Intenzívněji probíhá čištění a ozonizace vozidel (21. srpna 2020, František Živnůstka)

Vysočina teď

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

Počasí Jihlava - Slunečno.cz

Redakce Jihlava:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- vysocina@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Ve kterém městě mají nyní dle vás parciální trolejbusy nejlépe "našlápnuto"?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!