Get Adobe Flash player

Žezlo v náchodské MHD převzaly elektrobusy

NÁCHOD - Městská hromadná doprava v Náchodě bude zase o něco ekologičtější. Začátkem října totiž byly za účasti zástupců radnice, společnosti CDS Náchod a dodavatelské firmy SOR předány dva elektrobusy.

Oba vozy, jejichž pořizovací cena dosahuje k téměř 18 milionům korun, byly prakticky ihned předány do provozu...


Nové elektrobusy během prezentace (3. října 2018, MÚ Náchod).

Dva nové elektrobusy značky SOR, které byly pořízeny díky úspěšné žádosti o dotaci v Integrovaném regionálním operačním programu vyhlášeném Ministerstvem pro místní rozvoj, byly veřejnosti předány zkraje října. Slavnostního křtu na Masarykově náměstí v Náchodě se chopili starosta Jan Birke, zástupci společnosti CDS Náchod v čele s ředitelem Zdeňkem Pouznarem a ředitelem osobní dopravy Robertem Patzeltem a zástupcem dodavatelské firmy SOR Jiřím Daňsou. Obě vozidla byla pokřtěna pro Náchod velmi výstižnými jmény Irena a Danny.

"Město Náchod se díky této významné obnově stávajícího vozového parku společnosti CDS Náchod řadí mezi velmi málo okresních měst v České republice této velikosti, která mohou na linkách městské hromadné dopravy provozovat elektrobusy. Díky tomu se posouváme významně dopředu v moderním pojetí osobní dopravy v našem městě," uvedl starosta Jan Birke a poděkoval zástupcům společnosti CDS za dlouholetou skvělou spolupráci.


Nechyběl ani slavnostní křest nových vozů pro MHD (3. října 2018, MÚ Náchod).

Náklady na pořízení jednoho vozu činí zhruba 9 milionů korun, dotace přitom představuje dotaci ve výši 15 milionů korun. Elektrobusy na linky vyjely ještě v den předání. Do budoucna tím dojde ke snížení vypouštěného množství emisí do ovzduší a zlepšení stavu životního prostředí na území, které bude těmito autobusy obsluhováno. Nově pořízené vozy jsou nízkopodlažní a plně bezbariérové, což znamená snadnější vstup i výstup přepravovaných osob, které mají sníženou schopnost pohybu či orientace. V neposlední řadě bude cestování těmito autobusy jednodušší i pro maminky s dětmi v kočárku.

Elektrobusy vozy jsou v základu vybaveny také informačním systémem, který je v dnešní době téměř nezbytný, a to především z hlediska přepravy slabozrakých či nevidomých osob. "Tyto zcela bezemisní autobusy jsou navíc vybaveny WiFi zdarma a zároveň disponují USB nabíječkami," dodal ředitel osobní dopravy CDS Náchod Robert Patzelt.


Interiér jednoho z elektrobusů (3. října 2018, MÚ Náchod).

Královéhradecký kraj teď

zdroj: http://www.hkfree.org/

zdroj: http://www.hradeckralove.cz/

Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz

Redakce Hradec Králové:

208 kralovehradecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!