Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Hradec od února rozšíří trolejbusovou dopravu

HRADEC KRÁLOVÉ - Nové linky i úpravy těch stávajících čekají od soboty 2. února cestující v městské hromadné dopravě v Hradci Králové. V praxi nové linky vyjedou až v pondělí, jezdí totiž pouze v pracovních dnech.

Nová linka číslo 4 zajistí obsluhu nové trolejbusové tratě na sídliště Pod Strání, která dopravní podnik vyšla na 20 milionů korun...


Autobus linky číslo 24 na obratišti Pod Strání (21. září 2018, František Živnůstka).

Nové linky posílí a zavedou hromadnou dopravu do oblastí, kde v posledních letech vyrostly desítky bytových a rodinných domů se stovkami bytů. "Od křižovatky Brněnské s Palachovou ulicí je nové trolejové vedení až na konečnou Pod Strání, celou trasu této linky tedy obslouží trolejbusy," řekl ředitel hradeckého dopravního podniku Zdeněk Abraham. Všem změnám aplikovaných od soboty 2. února předcházelo několik jednání i opakovaný dopravní průzkum. Ačkoli změny v městské hromadné dopravě začnou platit již od soboty, nové trolejbusové linky číslo 4 a 21 vyjedou až v pondělí 4. února. Důvodem je jejich provoz pouze v pracovních dnech.

První trolejbusová linka číslo 4 posílí lokalitu Pod Strání a nabídne veřejnosti spojení do centra města a k Terminálu hromadné dopravy. Provoz zajistí kloubové trolejbusy a přepravní kapacita bude v pracovních dnech 300 osob za hodinu. Pro provoz linky číslo 4 bude použita uvolněná kapacita vzniklá snížením počtu spojů linek číslo 1 a 2 o 1 spoj za hodinu. "Průzkum prokázal, že záměr použít nevytíženou kapacitu z Nového Hradce pro posílení dopravy do centra sídliště na točnu Pod Strání má smysl," vysvětlil Abraham.


(informační video k propagaci nových linek, Magistrát města Hradce Králové).

Druhou novou trolejbusovou linku bude linka číslo 21. Ta zajistí nové spojení do lokality, která byla při svém vzniku přednostně územím klidného bydlení s přiměřenou docházkovou vzdáleností na zastávky MHD v Čajkovského ulici. Trasa začíná na nové zastávce Plachta U Parku a přes zastávky Na Brně pojede k zimnímu stadionu, poté objede vnitřní městský okruh ve směru Komenského, Magistrát města, Adalbertinum a pojede zpět. "Tuto linku, která pojede přes hlavní přestupní uzly v centru města, budou obsluhovat nové trolejbusy s bateriovým pohonem. Ten použijí v úseku ze sídliště Plachta na zastávku Na Brně," řekl Abraham.

Změní se také provoz na dalších linkách

Od soboty 2. února dojde ke změnám také na dalších linkách. Změna trasy na lince číslo 15 má za cíl eliminovat zpoždění vznikající z důvodu častých kolon v centru. Trasa linky z Ulrichova náměstí odbočí do ulice Střelecké a kolem OD TESCO přijede na Hlavní nádraží. Opačná trasa zůstává beze změny. Postupný přechod na trolejbusy čeká linku číslo 27. Parciální trolejbusy překonají úsek přes Palachovu, Benešovu a Masarykovu ulici na pomocný bateriový pohon


Výstavba nové trolejbusové tratě vyšla na dvacet milionů (21. září 2018, František Živnůstka).

V loňském roce dopravní podnik pořídil devět nových trolejbusů s pomocným bateriovým pohonem, které se postupně nasazují do provozu. Celková cena těchto trolejbusů byla necelých 146 milionů korun, na jejich pořízení společnost získala dotaci přes 95 milionů korun v rámci dotačních programů. "Nová trolejbusová trať na konečnou Pod Strání stála 20,4 milionů korun, dopravní podnik má na tuto investici přislíbenou dotaci ve výši více než 10 milionů korun," uvedl tiskový mluvčí města Petr Vinklář.

Chystají se další změny, na linkách 12 a 14

Další změny u vybraných linek hradecké MHD se připravují na následující měsíce prvního pololetí tohoto roku. Kromě drobných úprav časové polohy spojů se budou týkat úpravy provozu v souvislosti s otevřením nového mostu přes Orlici ve Svinarech či kolaudací zastávek Labský most. Dokončení rychlonabíjecích míst na konečné Cihelna na Slezském Předměstí v hodnotě 16.2 milionů korun umožní celodenní provoz elektrobusů na linkách 12 a 14.


Trolejbus linky 2 tu nyní projíždí trolejovou křižovatkou (21. září 2018, František Živnůstka).

Královéhradecký kraj teď

zdroj: http://webcam.hkfree.org/

zdroj: http://portal.chmi.cz/

Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz

Redakce Hradec Králové:

208 kralovehradecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- kralovehradecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!