Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Cestující v Trutnově se vozí novými autobusy

TRUTNOV - Po Trutnově začaly jezdit zcela nové autobusy městské dopravy. Jsou ekologičtější a tišší. Městem už se sice prohání, ale zatím ve zkušebním provozu. Do ostrého provozu vyjedou zítra, v úterý 5. února.

Cestující se také dočkali podstatných změn v odbavování. Město se přidalo k těm, kde umožňují platit za jízdné platební kartou...


Nové autobusy Arriva pro městskou dopravu (24. ledna 2019, MÚ Trutnov).

Celkem sedm nových vozů městské hromadné dopravy jezdí ulicemi Trutnova. V provozu nadále zůstávají ještě tři autobusy na CNG, které tak doplní flotilu na celkem 10 vozidel včetně zálohových autobusů. Lidé mohli nové autobusy jedoucí po městě spatřit už od konce ledna. "To však jde o zkušební provoz. Ostrý provoz zahájí až v úterý 5. února," vysvětlil Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Nová vozidla tvoří tři kloubové autobusy s pohonem na CNG a čtyři krátké elektrobusy.

"Díky těmto technologiím bude trutnovská městská hromadná doprava mnohem šetrnější k přírodě. Elektrobusy jsou navíc velmi tiché. Jde o naprostý unikát v rámci celé České republiky, co se ekologizace MHD týče," řekl Adamec. Všechna vozidla jsou provedena v barvách Arrivy s využitím grafických prvků města Trutnov.


Nové vozy jsou vybaveny novým odbavovacím systémem (24. ledna 2019, MÚ Trutnov).

Společně s výměnou vozidel dochází i k podstatné modernizaci odbavovacího systému. Nově mají cestující možnost využít bezhotovostní platbu bezkontaktní bankovní kartou, a to jak pro platbu jednoduchého jízdného, tak v dalším období i pro nákup časových kupónů. Stávající dopravní karty Osnado zůstanou dále v provozu pouze jako nosič časových kupónů a cestující je budou moci používat do data ukončení jejich životnosti.

"V souvislosti s přechodem na novou odbavovací techniku nebude možné z technických důvodů použít dopravní karty Osnado jako elektronickou peněženku. K tomuto účelu můžou cestující nově použít karty IREDO, ale i tak se jedná o řešení dočasné, kterému se lze vyhnout používáním bankovní karty," doplnil k nastalé situaci tiskový mluvčí společnosti Arriva Martin Farář. Převod peněz z peněženky na kartě Osnado do peněženky na kartě IREDO je možný.


Do ostrého provozu autobusy vyjedou v úterý 5. února (24. ledna 2019, MÚ Trutnov).

Královéhradecký kraj teď

zdroj: http://webcam.hkfree.org/

zdroj: http://portal.chmi.cz/

Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz

Redakce Hradec Králové:

208 kralovehradecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- kralovehradecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!