Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

ODTAJNĚNO! Do Ruprechtic pojede tramvaj

LIBEREC - Liberecký dopravní podnik plánuje investovat do tramvajové dopravy. Připravuje se oprava tratě do Jablonce nebo výstavba tratě do Rochlic. Poněkud nečekaně se však odhodlal k dalšímu kroku.

První úvahy o zřízení tramvajové trati do Ruprechtic se objevily již v roce 1900, poslední konkrétnější v osmdesátých letech...


Odvoz T3R.P do vozovny (4. října 2009, Zdeněk Mazánek).

I dnes se v územním plánu počítá s výstavbou trati. Nevýhodou Ruprechtic jsou však dvě konečné a to jedna u sídliště a druhá na náměstí. Dopravní podnik se však rozhodl nečekat x let na realizaci nějakého záměru a přistoupil k neotřelému řešení.

"Tenhle nápad mi probleskl hlavou v roce 2009, když jsme převáželi při výluce tramvaje na výměnu po silnici mezi vozovnou a Vratislavicemi," řekl Informačnímu portálu Vlčoun.cz dopravně-technický ředitel Lůďa Stolička. "Najmeme si další dopravní firmu a s ní zavedeme kombinovanou přepravu."


Podoba kombinované dopravy do Ruprechtic (4. října 2009, Zdeněk Mazánek).

Jak se nám podařilo zjistit, do Ruprechtic by měla být ve špičkách pracovních dní protažena linka číslo 5 z Vratislavic, která se bude ve Fügnerově ulici podle vzoru Prahy převlékat za linku 25A, v sedle pracovních dní a o víkendu jí zastoupí zkrácená linka 6 z Fügnerovy ulice.

Autobusová linka 25 na Broumovskou bude přeznačena na 25T. V případě "pětky / dvacetpětky" by měl provoz vypadat následovně. Spoj přijede z Vratislavic na smyčku u terminálu MHD, kde bude i s cestujícími naložen na návěs a odtud bude pokračovat dále do Ruprechtic před náměstí a sídliště zpět na smyčku, kde bude spoj opět i s cestujícími vyložen. V případě mimošpičkové linky č. 6 není ještě jasné, zda se bude ve Fügnerově ulici provádět nakládka a vykládka spojů.


Tramvaje, určené pro provoz linky 25 (6. února 2016, Zdeněk Mazánek).

"V současnosti řešíme dvě záležitosti. Za prvé, jak dlouhé návěsy budeme používat, zdali pro sólo tramvaje nebo dvojčata. Prozatím se přikláníme k sólům, i když to přinese problémy na "pětce" v ranní špičce, kdy budeme muset ve Fügnerce rozpojovat dvojčata a jednotlivé vozy mezi sebou přepojovat. Druhou věcí je, že ještě nevíme, zda budeme tramvaje nakládat a vykládat pomocí jeřábu či je budeme z kolejí na návěs a naopak přesouvat po šikmé rampě," dodal Stolička. 

Druhé řešení by bylo komfortnější, záleží ovšem, jaké návěsy se podniku podaří sehnat. Podle předběžných informací by se provoz tramvají do Ruprechtic měl slavnostně zahájit již v neděli 1. května.


V provozu budou i nízkopodlažní spoje (10. října 2009, Zdeněk Mazánek).

Dočetli jste až sem? To je novinka, co? No jo, ale má to jeden háček. Nezapomeňte, že dnes je přeci APRÍL...! Pohodový den plný dobré nálady přeje celý tým Informačního portálu Vlčoun.cz :-)

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!