Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Rozlučku s cedulovou tramvají narušilo počasí

LIBEREC - Uplynulou sobotu se v Liberci uskutečnily dvě tramvajové akce. Jízdy na Zubačku se soupravou MT6 117 s vlekem 44 a rozlučkovou jízdu s poslední cedulovou tramvají T3m ale neproběhly podle plánu.

Program totiž narušila bouřka s přívalovým deštěm, která se přehnala krajem po 13.00 hodině a nechala za sebou polámané stromy...


Vůz jako linka 3 před zastávkou Botanoická zahrada (2. července 2016, Zdeněk Mazánek).

V sobotu 2. července se v Kořenově slavnostně otevřela výtopna, určená pro muzejní vozidla. Na ozubnicové trati byly vedeny zvláštní vlaky s ozubnicovými lokomotivami T 426.0. Z Liberce byla po deváté hodině dopolední vypravena do Jablonce nad Nisou na lince 4 tramvajová souprava 117+44, na kterou v jablonecké zastávce Liberecká navazoval autobus ŠL11 Turist do Kořenova.

Druhé "kolo" po sedmnácté hodině již bylo ovlivněno dopravní situací po bouřce. Tramvajová souprava vyjela až o půl hodiny později a to pouze do Vratislavic nad Nisou, kam dojela i "ešelka" z Kořenova, neboť průjezd tramvají až do Jablonce byl zcela znemožněn.


T3m u vratislavického kostela krátce po bouřce (2. července 2016, Zdeněk Mazánek).

Ve 13.00 hodin byla zahájena avizovaná veřejná rozlučková jízda po metrové síti s 'opicí' T3m (T3SUCS) č. 61 z roku 1986, posledním vozem, opatřeným cedulovou orientací. Jak to však poslední dobou bývá, co se počasí týče, ve 12.50 hodin dorazila nad Liberec černá mračna a ve 12.54 hodin, cestou do Vratislavic nad Nisou začalo poměrně silně pršet a foukat vítr.

Ve Vratislavicích se vůz odstavil na smyčku, vyčkávajíc příjezdu spoje z Jablonce, po kterém by jel zpět do Liberce. Toho se ovšem nedočkal, neboť mezitím se přihnala silná bouře, které způsobila pád stromů přímo ve výhybně Kyselka nebo i v jablonecké smyčce.

Čtěte také...
- Popadané větve zastavily tramvaje do Jablonce (vydáno 4. července 2016).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


T3m č. 61 směřuje z Nové Rudy vstříc bouřce (2. července 2016, Zdeněk Mazánek).

V úseku Vratislavice - Jablonec nad Nisou zůstaly uvězněny tři tramvaje, za které ovšem mohly vyjet autobusy až o hodinu později po odstranění padlých stromů ze silnice v Proseči a Zeleném Údolí. T3m č. 61 proto s jistými obtížemi (ulámané větve na trolejích) vyjela zpět k Viaduktu jako veřejný spoj linky číslo 11. Z Viaduktu se tramvaj vydala jako linka 3 do Lidových sadů a odtud zpět do vozovny, čímž akce skončila, neboť průjezd do Jablonce stále nebyl možný.

'Opici' čeká příští týden ještě jedna neveřejná jízda, po které by měla být již definitivně odstavena. Další osud zatím není jasný, ve hře je několik variant, o výsledku vás budeme informovat.


T3m ev.č. 61 jako služební jízda v ulici 5. května (2. července 2016, Zdeněk Mazánek).

Na trati do Jablonce se podařilo poměrně rychle opravit trolejové vedení, tramvaje přesto vyjet nemohly. Důvodem bylo poškozené vedení vysokého napětí, které odstřihlo Proseč zcela od proudu, včetně měnírny v Zeleném Údolí. Koncový úsek by sice mohl být napájen z měnírny Vratislavice, mimo provoz však byla i signalizace trati, která je napájena ze sítě 230 V. Po 18.00 hodině byly pouze staženy z trati uvízlé vozy 33, 42 a 54. Plný provoz až do Jablonce nad Nisou se podařilo obnovit teprve v neděli 3. července o 13.00 hodině.

S problémy se potýkala i železniční doprava. Popadané stromy byly např. na trati 030 v úseku Rychnov u Jablonce nad Nisou - Hodkovice nad Mohelkou, na trati 036 z Liberce do Tanvaldu i na trati 034 Smržovka - Josefův Důl, na které do padlého stromu najel vlak.


Podvečerní přestup ve Vratislavicích nad Nisou (2. července 2016, Zdeněk Mazánek).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!