Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Autobusy se vrátily do ulice Milady Horákové

LIBEREC - Po pěti měsících se vrátil provoz do ulice Dr. Milady Horákové v Liberci. Na své původní trasy se vrátily i autobusy MHD. Komunikace na frekventovaném úseku prošla kompletní rekonstrukcí.

Úpravy potěší i cyklisty, pro které vznikly v obou směrech vyhrazené pruhy. Liberec do rekonstrukce investoval 18 milionů...


Autobus sjíždí po opravené silnici (20. prosince 2016, Magistrát města Liberce).

Šlo o takzvanou sdruženou investici, kdy zhotovitelé staveb vlastníků sítí technické infrastruktury provedly opravu vodovodu, kanalizace a plynovodu a zhotovitel města firma Eurovia CS provedl obnovu vozovky a chodníků, dešťové kanalizace, veřejného osvětlení, přeložky dotčených sítí a celkovou úpravu křižovatky Horákové - Melantrichova, kde dopravu nově řídí světelná signalizace.

Slavnostní otevření proběhlo v úterý 20. prosince za účasti představitelů města, zástupců magistrátu a zhotovitelů. "Takto náročná a celková rekonstrukce se bohužel neobešla bez komplikací, které řidičům a obyvatelům Liberce přinesla nezbytná uzavírka. Vynahradí jim to však používaní nově opravené komunikace, na které vznikly další parkovací místa, prodloužili jsme cyklostezku a v neposlední řadě upravili křižovatku s Melantrichovou ulicí tak, aby byla bezpečnější," řekl primátor města Liberce Tibor Batthyány.


Ulice prakticky září novotou (20. prosince 2016, Magistrát města Liberce).

V opravě dalších částí ulice Dr. Milady Horákové bude město pokračovat v dalších letech. Jistá je v tuto chvíli už rekonstrukce frekventovaného úseku Čechova - U Potůčku, kde zvýšenou přehlednost a vyšší bezpečnost nejen motoristů, ale i chodců a cyklistů má mimo jiné přinést úprava jízdních pruhů a křižovatky.Projekt počítá s opravou chodníků a tras pro pěší. Nový přechod pro chodce má vzniknout ve směru od centra před napojením ulice Čechova.

Před a za řešeným problematickým úsekem povedou pruhy pro cyklisty, úprav se dočkají i autobusové zastávky v obou směrech. "Na tuto investiční akci se nám podařilo získat evropskou dotaci. S realizací počítáme v příštím roce," upřesnil náměstek pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.


Nové jsou také přechody pro chodce (20. prosince 2016, Magistrát města Liberce).

Informační portál Vlčoun.cz před časem o průběhu rekonstrukce ulice čtenáře informoval. Původně se totiž měly autobusy městské hromadné dopravy na svoje trasy vrátit již začátkem prosince. Komplikace ovšem tento termín posunuly o dva týdny.

Čtěte také...
- Oprava ulice je ve skluzu, MHD se vrátí později (vydáno 23. listopadu 2016).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Ulice se opravovala téměř půl roku (20. prosince 2016, Magistrát města Liberce).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!