Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Na Rail Business Days
ukáží první bateriový vlak

 Pražské metro důstojně
oslavilo 50 let provozu

 Pardubice od Škody koupily
další trolejbusy 32Tr

 Táborští strojvedoucí
se školí na RegioFoxech

Oprava tramvajové tratě na Lidové sady začala

LIBEREC - Delší dobu potřebná rekonstrukce městské trati v Rumunské ulici mezi Šaldovým náměstím a Fügnerovou ulicí, která se významně dotkla veškeré dopravy v centru města, začátkem května začala.

Zkráceny jsou tramvajové linky číslo 2 a 3, které končí na Fügnerově. Z centra města pak pokračují náhradní autobusy...


Demontovaná trať pod Šaldovým náměstím (10. května 2017, Zdeněk Mazánek).

Po téměř čtrnácti dnech je stav prací následující. V prostoru zastávky Šaldovo náměstí po Zámecké náměstí jsou koleje s BKV panely zcela odstraněny a začínají práce na úpravě podloží tramvajové trati. Od Zámeckého náměstí po křižovatku ulice Rumunské s Moskevskou jsou zčásti demontovány tramvajové kolejnice a v uplynulých dnech byla zahájena oprava inženýrských sítí.

Provoz automobilů v Rumunské mezi ulicemi Boženy Němcové a Moskevskou je dosud v jednom jízdním pruhu zachován. Trolejové vedení nebylo sneseno, pouze je částečně demontováno a posunuto k vnějším stranám komunikace.


Iveco Urbanway 18M ev.č. 994 v Lidových sadech (11. května 2017, Zdeněk Mazánek).

Provoz tramvajových linek 2 a 3 z Dolního a Horního Hanychova je zachován po zastávku Fügnerova v nezměněné podobě. Ve špičkách pracovních dní tak jezdí tyto linky proloženě v intervalu 8 minut, v sedle 10 minut, v dnech pracovního volna jezdí pouze linka 3 v intervalu 10 minut. Tramvaje se otáčí ve smyčce Fügnerova, kterou po 23.00 hodině využívají i spoje linek 5 ve dnech pracovního volna a 11 celotýdenně.

Dále do Lidových sadů zajišťují dopravu autobusové linky X2 a X3 se stejnými intervaly. Na tyto linky jsou nasazovány standardně čtyři autobusy. V pracovní dny se jedná o kloubové vozy. Vzhledem k tomu, že dopravní podnik vlastní pouze tři vozy, a to B941E ev.č. 319 a dvě B961E ev.č. 320 a 321, vypůjčil si od výrobce Iveco Czech Republik předváděcí vůz Iveco Urbanway 18M, kterému byl v dílnách dopravního podniku dosazen informační a odbavovací systém dle libereckých zvyklostí. Označen byl evidenčním číslem 994.


Rumunská ulice (10. května 2017, Zdeněk Mazánek).

Provoz autobusových linek městské a linkové dopravy mezi Šaldovým náměstím a Fügnerovou byl zachován v přímé trase ulicemi Palachovou a 8. března. Na křižovatce s Moskevskou ulicí byl v předstihu odstraněn travnatý ostrůvek kolem sloupu trolejového vedení, který nahradil asfalt, a zároveň byl před tramvajovým přejezdem instalován ve směru z ulice 8. března semafor.

Kvůli zúženému profilu ulice 8. března u zámečku je mezi Zámeckým náměstím a křižovatkou této ulice s ulicí Boženy Němcové zákazy vyloučena individuální automobilová doprava, což však mnoho řidičů aut nerespektuje stejně jako fakt, že ulice 8. března se změnila z jednosměrné na obousměrnou. To bylo příčinou nehody autobusu s autem na křižovatce obou výše uvedených ulic v úterý 9. května, do jejíhož odstranění musely všechny autobusy jezdit odklonem ulicemi Jabloneckou a Na Bídě.


Ulice 8. března s upravenou křižovatkou u přejezdu (11. května 2017, Zdeněk Mazánek).

Tratí na Lidové sady naposledy tramvaje projely v pátek 30. dubna. Byly mezi nimi také speciálně vypravené tramvaje T2, které se s tratí pomyslně loučily. Během rekonstrukce sice nezanikne samotný metrový rozchod, dojde ale k rekonstrukcím a úpravám nástupních hran zastávek Šaldovo náměstí a Muzeum - Galerie Lázně, které další provoz tramvají na rozchodu 1000 mm se šíří skříně více než 2300 mm zcela znemožní.

Čtěte také...
- Tramvaje T2 se loučily s tratí na Lidové sady (vydáno 4. května 2017)
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Provoz v ulici 8. března (10. května 2017, Zdeněk Mazánek).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!