Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Česká Lípa rozhodla o MHD, zajistí ji BusLine

ČESKÁ LÍPA - Rada města na svém posledním předvolebním zasedání schválila výsledky výběrového řízení na zajištění městské dopravy, kterou v příštích deseti letech bude provozovat BusLine MAD Česká Lípa.

Pokud se v České Lípě bude jezdit podle dosavadních jízdních řádů, je hodnota zakázky stanovena na 530 milionů korun bez DPH...


Městskou dopravu zajistí i nadále BusLine (19. května 2016, František Živnůstka).

Do výběrového řízení, které požadovalo zastupitelstvo města a bylo jediným řešením po neschválení společného dopravního podniku, přišly dvě nabídky, přičemž jedna z nich nesplňovala podmínky zadání a navíc byla i dražší. Vzhledem ke složitosti zakázky, zejména z pohledu odborného zpracování zadávacích podmínek a administrace zakázky, sjednalo město smlouvu na zajištění komplexních služeb při realizaci otevřeného řízení na nadlimitní veřejnou zakázku s brněnskou advokátní kanceláří Fiala, Tejkal a partneři.

O zakázce rozhodla rada města, neboť je to v její kompetenci, což potvrdila i právní analýza advokátní kanceláře Fiala, Tejkal a partneři. "Jsme zodpovědní za to, aby 1. ledna příštího roku vyjely v České Lípě autobusy městské hromadné dopravy. Rozhodnutí v zakázce tedy muselo padnout, aby se nakonec nejezdilo dráž, než je současná vysoutěžená cena. Výsledek výběrového řízení respektujeme," uvedla starostka Romana Žatecká.


O budoucnosti MHD rozhodla radnice v den voleb (19. května 2016, František Živnůstka).

Starostka dodala, že zakázka byla uzavřena řádně v souladu s kompetencemi rady a městská hromadná doprava se nesmí stát předmětem politických hrátek v povolebních vyjednáváních. Hodnotící komise konstatovala, že vybraná nabídka splňuje všechny podmínky stanovené zadavatelem včetně hodnotících kritérií.

"Vysoutěžená cena je srovnatelná s jinými, stejně velkými městy. Nejsme blázni, abychom uvrhli město do stavu, kdy MHD jezdit nebude, případně abychom nechali MHD na pospas dalším nezodpovědným politickým hrátkám, jak tomu bylo u společného dopravního podniku. Naši občané nesmí být rukojmími těchto her a první hysterická reakce opozice dává jasně najevo, že by tomu tak bylo," dodal místostarosta Juraj Raninec.


Zakázka vyjde téměř na tři čtvrte miliardy (19. května 2016, František Živnůstka).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!