Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

ČSAD Liberec má zbrusu nové autobusy VDL

LIBERECKÝ KRAJ - Dva moderní autobusy značky VDL Futura představila společnost ČSAD Liberec. Vozy budou v průběhu prosince jezdit převážně na trase z Liberce přes Hodkovice nad Mohelkou do Mladé Boleslavi.

Každý z vozů pojme 65 sedících pasažérů a je klimatizovaný. Pořizovací cena jednoho autobusu je 7,28 milionů korun...


Dva nové autobusy společnosti ČSAD Liberec (8. prosince 2018, KÚ Libereckého kraje).

"Liberecký kraj pokračuje ve stabilizaci vlastní dopravní společnosti, díky které bude mít veškeré výdaje, které nyní platí za veřejnou dopravu, pod kontrolou. Chceme si jako vlastník společnosti ověřit, zdali jsou náklady, které nám vykazují soukromé společnosti oprávněné. Hlavním cílem kraje je za vynakládané peníze zajistit kvalitní veřejnou dopravu pro co největší část obyvatelstva našeho regionu," řekl hejtman Martin Půta. Kraj na kompletní zajištění dopravní obslužnosti vydává ze svého rozpočtu 645 milionů korun, v příštím roce to bude dokonce o 45 milionů více.

Vozy dopravce pořídil nejen pro obnovu vozového parku. "Ale také proto, že zůstanou v majetku vlastníka, tedy Libereckého kraje, který tak už nebude v pozici, kdy si komerční autobusoví dopravci budou moci klást podmínky," vysvětlil Jiří Řádek, jednatel společnosti Autobusy LK a dodává, že obnova vozového parku bude ve velké míře pokračovat v roce 2020. "Dlouhodobým cílem společnosti ČSAD Liberec je neustálé zlepšování komfortu přepravy pro naše cestující a pracovních podmínek pro řidiče. To při zachování velmi příznivé ceny pro objednatele," doplnil předseda představenstva ČSAD Liberec Martin Bobek.


Nové autobusy VDL budou jezdit do Boleslavi (8. prosince 2018, KÚ Libereckého kraje).

Zatímco společnost ČSAD Liberec si účtuje za cenu dopravního výkonu na Liberecku 33,38 korun, BusLine jezdí na Jablonecku a Semilsku dokonce za 36,39 korun za kilometr. Průměrná výše ceny dopravního výkonu na Českolipsku, kterou kraj platí společnost ČSAD Česká Lípa je 32,85 korun. Na autobusy značky VDL Futura FHD2 148/460 dopravce čekal dva roky. "Jsou to jedny z nejlepších autobusů, které poskytnou komfort cestujícím na delší lince do Boleslavi s oběhem 460 kilometrů denně," uzavřel pak Martin Oumrt, ředitel společnosti ČSAD Liberec.

Klimatizovaný autobus VDL Futura FHD2 148/460 je 14,85 metrů dlouhý. Je osazen motorem s objemem 13 litrů s výkonem 460 kW a automatickou převodovku ZF Traxon. Přepraví celkem 65 sedících cestujících. Samozřejmostí je klimatizace a WC. Autobusy VDL vynikají vysokou spolehlivostí, komfortem, designem, všestranností, prostorem pro cestující zejména v místě pro nohy, ekonomikou provozu díky nízké spotřeba pohonných hmot a dlouhými servisními intervaly.


Nové autobusy jsou v majetku kraje (8. prosince 2018, KÚ Libereckého kraje).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!