Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Česká Lípa kontroluje, zda BusLine řádně jezdí

ČESKÁ LÍPA - Město důsledně kontroluje plnění závazku zajištění městské autobusové dopravy, kterou pro město Česká Lípa od 1. dubna zajišťuje firma BusLine MAD Česká Lípa na základě nové smlouvy. Smlouva platí následujících 10 let.

Hodnota zakázky v době výběru dodavatele a bez ohledu případných dodatečných změn byla stanovena na 530 milionů korun...


Česká Lípa důsledně kontroluje plnění smlouvy (5. června 2019, František Živnůstka).

Město dodržování smlouvy kontroluje z toho důvodu, že uzavření smlouvy provázely kontroverze a z pohledu současného vedení města nestandardní kroky. "V době uzavření smlouvy měla zakázka hodnotu 530 milionů korun. Už nyní se však ukazuje, že město s velkou pravděpodobností zaplatí ještě víc, a to kvůli měnící se ceně dopravního výkonu, růstu platů řidičů a inflaci. Zrušit smlouvu město nemůže, jediné, co tedy můžeme dělat, je důsledně kontrolovat plnění smlouvy a intenzivně s firmou BusLine jednat. Snažíme se tak maximálně zvýšit komfort cestujících a zároveň myslet na řidiče, kteří by měli dostávat od zaměstnavatele maximum benefitů," uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Ze smlouvy například vyplývá, že průměrné stáří všech autobusů nesmí přesáhnout 6 let. Do provozu tak byly zařazeny i dva zcela nové dvanáctimetrové autobusy s klimatizací. Navíc více jak polovina autobusů používá jako palivo CNG, tedy město myslí i na ochranu životního prostředí. V autobusech jsou nově naistalovány také LCD panely, kde jsou cestujícím srozumitelnou a dostupnou formou prezentovány všechny novinky a informace o dění ve městě. Naplánovaný je také oblíbený den s historickými autobusy, který v České Lípě proběhne 21. září.


Od dubna platí nové jízdní řády s lepší návazností (5. června 2019, František Živnůstka).

"Od 1. dubna také došlo ke změně jízdních řádů tak, aby na sebe spoje lépe navazovaly. Snažíme se také o úpravy dopravního značení v problematických místech, řešíme špatné parkování na zastávkách tak, abychom řidičům jízdu po městě co nejvíce usnadnili," řekl místostarosta Jaroslav Turnhöfer a doplnil, že dopravce se také stará o samotné řidiče. Mají k dispozici například sociální zázemí v Poříční ulici a u zastávek Sídliště Lada, Hlavní nádraží a Na Výsluní, navíc jim v parných letních teplotách město dovolilo nosit kraťasy.

Změny se dotkly také pracoviště Opuscard v Tržní ulici, které nově taktéž provozuje firma BusLine. Především se prodloužila otevírací doba, protože ve středu je centrum otevřené až do 18.00 hodin. Navíc novinkou je, že osobní kartu Opuscard vám vyhotoví na počkání včetně pořízení fotografie přímo na místě. "Těší nás, že za první měsíce letošního roku stoupl počet lidí, kteří využívají městskou autobusovou dopravu, o více než čtyřicet tisíc. Je to tedy signál, že snad nejsou naše snahy o vylepšení MHD v České Lípě zbytečné," uzavřel Jaroslav Turnhöfer.


V dubnu dokonce město eviduje nárůst cestujících (5. června 2019, František Živnůstka).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!