Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Patrové autobusy v Ostravě vyjedou na podzim

OSTRAVA - Moravskoslezská metropole bude mít brzy o lákadlo navíc. V paskovském areálu Scanie finalizují práce na dvou nových patrových autobusech, které pořídil a bude provozovat Dopravní podnik Ostrava.

Dva nové tyrkysové dvoupatrové autobusy vyšly na bezála 29 milionů korun, Dopravní podnik Ostrava počítá s nasazením na podzim...


Nové patrové autobusy čekají drobné finalizační práce (11. srpna 2020, DPO)

Dva nové dvoupatrové autobusy s pohonem na stlačený zení plyn dorazily do paskovského závodu společnosti Scania, která po všech nezbytných úpravách dodá tato nová vozidla ve slušivém tyrkysovém nátěru novému majiteli - Dopravnímu podniku Ostrava. Dopravní podnik Ostrava se tak stane vůbec prvním městským dopravcem v České republice, který bude provozovat dvoupatrové autobusy na běžné lince. 

Doubledeckery jsou čtyři metry vysoké, mají klimatizované spodní podlaží včetně stanoviště řidiče, s mechanickou plošinou pro invalidní vozík a s wifi připojením v obou podlažích. Nasazovány budou na lince číslo 88 mezi ZOO a Dolní oblastí Vítkovice. "Naše dvoupodlažní autobusy jsou jedinečné, navržené zcela podle ostravských požadavků. Jsou poháněny plynem CNG, takže nebudou tolik zatěžovat ovzduší a budou mít prvotřídní vybavení, stejně jako všechna moderní vozidla z našeho vozového parku," řekl generální ředitel dopravního podniku Daniel Morys. Za každý autobus zaplatí Dopravní podnik Ostrava necelých 14,5 milionů korun.


Pohled na jeden z autobusů z ptačí perspektivy (11. srpna 2020, DPO)

Doubledeckery nyní čekají v paskovském závodě Scania dokončovací práce, spočívající především v instalaci palubních, odbavovacích a kamerových systémů. Nezbytnou součástí těchto prací je však také homologační proces pro provoz nového vozidla na silničních komunikacích, který potrvá několik týdnů. Dopravní podnik Ostrava předpokládá, že si hotová vozidla převezme přibližně za dva měsíce.

Doubledeckery se měly v ostrém provozu objevit již začátkem letošního července, z důvodu pandemie koronaviru však čelila španělská pobočka Scanie odstávce provozu. "Doubledeckery do plného provozu nasadíme na podzim. Budou jezdit o prázdninách, víkendech a českých i polských státních svátcích na lince mezi ZOO a DOVkou. Pro všední dny je budeme nasazovat i na jiných linkách nebo budou k dispozici i pro objednávkovou dopravu," uzavřel Morys.

Víte, že...
...dva nové dvoupatrové autobusy vyšly na 28,6 milionu korun?
...v dvoupatrovém autobuse si sedne až 68 cestujících?
...celková kapacina nového dvoupatrového autobusu je 80 cestujících?


Dva nové dvoupatrové autobusy převezme DP na podzim (11. srpna 2020, DPO)

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!