Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Ve Zlíně nakoupí celkem
25 nových trolejbusů

 Od letošního září se mnohde
zvedly ceny jízdenek

 Budějovičtí chtějí nahradit
až polovinu trolejbusů

Ve Wolkerově ulici opět nepojedou tramvaje

OLOMOUC - Tramvajovou dopravu v Olomouci čeká opět období výluk. Už od středy 16. března bude až do poloviny dubna z důvodu opravy tramvajové tratě zastaven provoz ve Wolkerově ulici. 

Práce začaly 1. března a zatímco dosud byl omezen jen silniční provoz, tak od středy se dělníci vrhnou i přímo do kolejiště...


Wolkerova ulice připomíná od začátku března staveniště (4. března 2016, Adam Dzvinčuk).

Opravy tramvajové tratě spolu s následující opravou třídy Svobody jsou jen předzvěstí největší letošní investiční akce města Olomouc, a sice rekonstrukce ulice 1. máje v samotném centru hanácké metropole. "Začátek rekonstrukce třídy 1. máje bude navazovat na ukončení těchto oprav a také s nutným archeologickým průzkumem. Jde totiž o oblast histrocky velmi cenou," vysvětlila mluvčí olomouckého magistrátu Radka Štědrá.

Rekonstrukční práce potrvají od 16. března do 10. dubna a vyžádají ci úplnou uzavírku, opravovat se bude od zastávky Wolkerova až po křížení s železniční tratí. "Rozsah prací si v místě vyžádá úplnou uzavírku, veškerá doprava proto bude muset využít objízdných tras," dodala Štědrá.


Tramvajová doprava se ve středu zastaví (4. března 2016, Adam Dzvinčuk).

Zastavení provozu tramvají v úseku Okresní soud - Nová ulice znamená pro Dopravní podnik města Olomouce nutnost zajištění odklonových tras a zavedené náhradní autobusové dopravy. Okrajově bude upravena také autobusoví linka číslo 52. 

"Tramvajové linky číslo 1 a 4 budou nahrazeny kombinovanou linkou s označením X1/4 vedenou z Pavloviček po trase linky číslo 4 na Náměstí Hrdinů a k Okresnímu soudu. Dále pokračuje po trase linky číslo 1 přes Tržnici na Hlavní nádraží a Fibichovu," uvedla Martina Krčová, tisková mluvčí dopravního podniku s tím, že v opačném směru linka pojede po trase jedničky na Tržnici a k Okresnímu soudu, odkud pojede po čtyřce do Pavloviček.


Rekonstrukci tramvajové tratě zajišťuje Strabag (4. března 2016, Adam Dzvinčuk).

Tramvajové linky č. 2, 3, 5 a 7 budou vedeny ve svých trasách dle výlukového jízdního řádu a linka číslo 6 nepojede. Náhradní doprava bude vedena po trase Náměstí Hrdinů – Nová Ulice – Náměstí Hrdinů výlukovými autobusy X vedenými dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkových označnících. "Zastávka Wolkerova nebude obsluhována," zdůraznila Krčová a dodala, že autobusová linka číslo 52 bude vedena mezi Fakultní nemocnicí a Výstavištěm Flora po objízdné trase.

Stáhněte si...
- Výlukový jízdní řád náhradní autobusové dopravy X si stáhněte zde.
- Výlukový jízdní řád zvláštní tramvajové linky X1/4 si stáhněte zde.
- Výlukový jízdní řád tramvajové linky číslo 2 si stáhněte zde.
- Výlukový jízdní řád tramvajové linky číslo 3 si stáhněte zde.
- Výlukový jízdní řád tramvajové linky číslo 5 si stáhněte zde.
- Výlukový jízdní řád tramvajové linky číslo 7 si stáhněte zde.
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Wolkerova ulice byla dosud průjezdná jen pro tramvaje (4. března 2016, Adam Dzvinčuk).

Po dokončení rekonstrukce tramvajové tratě ve Wolkerově ulici se dělníci přesunou na jiné místo. Hned od 11. dubna až do 6. května bude probíhat nutná oprava tramvajové tratě na třídě Svobody.

"Oprava se týká kolejiště a přilehlé komunikace mezi zastávkami Okresní soud a Tržnice. Investici realizuje Dopravní podnik města Olomouce, souvisí s ní i oprava navazující komunikace, která proběhne v režii města," dodala tisková mluvčí olomoucké radnice Radka Štědrá s tím, že dopravní opatření se připravuje.


Od středy se ulice změní v jedno velké staveniště (4. března 2016, Adam Dzvinčuk).

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!