Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Olomoučany letos čeká jedna výluka za druhou

OLOMOUC - Zatímco v těchto dnech finišuje rekonstrukce tramvajové tratě ve Wolkerově ulici, Dopravní podnik města Olomouce na svých webových stránkách již informoval o dalších plánovaných výlukách.

Nejdelší výluka vyvolaná opravou třídy 1. máje, která vyřadí úsek od nádraží na Náměstí Hrdinů přes centrum, začne v květnu...


Při výluce ulice 1. máje nepojedou tramvaje ani v Masarykově (24. března 2016, Filip Vlček).

Olomoucký dopravní podnik již připravuje cestující na to, že letos se výluková činnost ve městě jen tak nezastaví. Zatímco v těchto dnech vrcholí přípravy na obnovení tramvajového provozu ve Wolkerově ulici, ke kterému dojde v pondělí 11. dubna, hned ve stejný den se stavební ruch přesune jinam. Od 11. dubna až do 8. května totiž bude přerušen tramvajový provoz na třídě Svobody. Zatímco některé linky opět nebudou v provozu, Dopravní podnik města Olomouce zavede zvláštní tramvajovou linku U a X5 a omezí provoz linky číslo 5 jen na víkendy. Samozřejmostí bude také náhradní autobusová doprava.

Tím ovšem seznam nekončí. Na tuto výluku v květnu naváže týdenní výluka mezi Hlavním nádražím a Pavlovičkami, kde tramvaje nepojedou z důvodu opravy výhybky a kolejového oblouku na Fibichově a dále také kvůli opravě tratě v Hodolanské a Divišově ulici. Výluka se ve stejném úseku ještě jednou zopakuje, a to v průběhu července, kdy bude rušeno křížení s železniční vlečkou Auto Čechák.


Opakovaně letos ožije také občasná zastávka Kosmonautů (24. března 2016, Filip Vlček).

Nejrozsáhlejší a nejnákladnější investiční akcí ovšem bude dlouho odkládaná rekonstrukce centrální ulice 1. máje, která podle předpokladů potrvá od konce května až do prosince. Tramvaje nebudou moci po dobu výluky jezdit mezi Hlavním nádražím a Náměstím Hrdinů přes centrum. 

"Součástí akce budou úpravy ulice v délce 400 metrů v úseku od hotelu Palác po náměstí Republiky. Opravy se budou týkat nejen kolejového tělesa a svršku komunikace a chodníků, ale rekonstrukcí projde i veškerá infrastruktura a trolejové vedení, které bude z fasád domů přemístěno na sloupy," popsal plánovanou akci investiční náměstek primátora Filip Žáček. K tématu se Informační portál Vlčoun.cz před zahájením samotných prací ještě vrátí.


V květnu se bude opravovat část obratiště Fibichova (24. března 2016, Filip Vlček).

Olomoucký kraj teď

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam1/out.jpg

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam3/out.jpg

Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Redakce Olomouc:

212 olomoucky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- olomoucky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Olomouc na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!