Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Trať z Trnkovy začnou prodlužovat v roce 2018

OLOMOUC - Stavba další části tramvajové trati, která cestující dopraví do nitra sídliště na Nových Sadech, začne v posledním čtvrtletí roku 2018, tramvaje povede ze zastávky Trnkova do ulic Zikova a Schweitzerova.

Žádost o vydání územního rozhodnutí pro stavbu chce olomoucká radnice podat na přelomu letošního a příštího roku...


Znázornění další etapy výstavby tramvajové tratě (Magistrát města Olomouce).

"Zahájení vlastního územního řízení předpokládá dořešení majetkoprávních vztahů, a to jak na úrovni budoucích smluv s majiteli pozemků a nemovitostí, tak i reálných kupních smluv. Termín pro jejich vypořádání odhadujeme na přelom letošního a příštího roku," odhaduje investiční náměstek primátora Filip Žáček. "Ve stejné době by měla být tramvajová trať v územním plánu vedena již jako stavba veřejně prospěšná," dodal.

Intenzivní příprava dokumentace, která je nutná pro územní řízení, musela zohlednit stanoviska dotčených orgánů a zahrnout do projektové dokumentace jejich požadavky. Šlo například o cyklostezku, dopravně inženýrské posouzení typu křižovatek, úpravu chodníku, přeložky sítí i zapojení na nově budovanou Moravskou cyklotrasu. "Vzhledem k poměrně komplikovaným diskusím při zpracování této dokumentace předpokládáme, že připomínky jsou již dostatečně zapracované, což by mělo výrazně pomoci v dalším postupu, který směřuje k vydání stavebního povolení," odhaduje náměstek Žáček.

Stáhněte si...
- Kompletní schema trasy Šantovka - Trnkova - Družební si stáhněte zde.
  (zdroj: Město Olomouc).


Úprava konečné zastávky Trnkova (Magistrát města Olomouce).

Vydání územního rozhodnutí proto město odhaduje na květen 2017 a zahájení procesu stavebního řízení předpokládá v období posledního čtvrtletí roku 2017. "Výběrové řízení na zhotovitele by mělo začít v druhé polovině roku 2018. Jedná se o takzvanou nadlimitní stavbu, která má specifický způsob průběhu zadávacího řízení," vysvětlil primátor Antonín Staněk. Samotné zahájení stavebních prací, které by měly trvat zhruba patnáct měsíců, město odhaduje na podzim roku 2018. Náklady na II. etapu tramvajové trati jsou odhadnuty na 303 milionů korun. Stejně jako v případě první etapy bude město i při této usilovat o získání dotačních prostředků.

Na nové trati budou tři nové tramvajové zastávky

Nový úsek dvoukolejné trati bude mít celkovou délku 1,3 kilometru a od stávající konečné Trnkova povede Zikovou ulicí s celkem třemi novými zastávkami. Dvě vzniknou poblíž křižovatek s ulicemi Werichova a Rožňavská, třetí v ulici Schweitzerova. Dočasně konečnou zastávku bude mít II. etapa tramvajové trati u křížení s ulicí Družební. V plánované III. etapě by měly tramvaje cestující zavézt až do Slavonína. 


Tramvaje dnes končí v zastávce Trnkova (17. července 2014, Filip Vlček).

První fázi projekční přípravy III. etapy aktuálně zajišťuje odbor koncepce a rozvoje magistrátu zadáním studie, která má za úkol stavbu této etapy prostorově a koordinačně usadit do daného území a nastínit majetkoprávní vztahy.

"Předpokládáme, že ještě letos odbor investic zahájí práce na zpracování dokumentace pro územní řízení i pro tuto etapu a žádost o vydání územního rozhodnutí proběhne již v okamžiku jejího zařazení mezi stavby veřejně prospěšné, tedy nejdříve koncem roku 2016," nastínil náměstek pro investice Filip Žáček. Odhadovaný náklad na III. etapu je dle jednotlivých variant v rozmezí od 104 -133 milionů korun.

Čtěte také...
- Zlom: Stavbě tramvajové tratě už nic nebrání (vydáno 25. února 2016).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Dům u konečné se po dlouhé době podařilo městu odkoupit (17. července 2014, Filip Vlček).

Olomoucký kraj teď

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam1/out.jpg

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam3/out.jpg

Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Redakce Olomouc:

212 olomoucky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- olomoucky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Olomouc na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!