Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Přerov vyhlásil zakázku na MHD za půl miliardy

PŘEROV - Nabídková cena a průměrné stáří vozového parku. To budou jedny z nejdůležitějších kritérií při hledání nového autobusového dopravce, který pro Přerov zajistí na deset let provoz autobusové dopravy.

Radní města schválili zadávací podmínky, nový dopravce bude znám do konce roku - a do ulic vyjedou jeho autobusy 1. ledna 2018...


Autobus původně pronajatý původnímu dopravci (4. prosince 2016, Ondra Kašpárek).

Jak připomněl primátor města Vladimír Puchalský, jde o největší zakázku, kterou současní radní za období svého působení na radnici vypisují. Její předpokládaná hodnota se zastavila na maximální částce 532 milionů korun bez DPH.

"My ale doufáme, že vysoutěžíme nižší cenu. Stanovili jsme si strop ceny na 1 kilometr, která nesmí překročit 50 korun. Známe zkušenosti z jiných měst, kde se do výběrového řízení přihlásil jediný dopravce, nastavil vysokou cenu, neměl konkurenci, takže vyhrál, ale město tím dostal do problémů s financováním," vysvětlila důvod 'zastropování' Jitka Kočicová z přerovského magistrátu. Zároveň zdůraznila, že v současné době jezdí dopravce za zhruba 40 korun za kilometr, takže nejde o nereálný požadavek. 


Autobusovou dopravu již přes rok zajišťuje Arriva (4. prosince 2016, Ondra Kašpárek).

Nový dopravce najezdí po Přerově ročně 818 500 kilometrů. Novinkou oproti předchozí praxi bude to, že autobusy placené městem budou zajíždět i do místních částí Čekyně a Žeravice, které doposud dopravně obsluhují autobusy zajišťované Olomouckým krajem. "Přebíráme tyto dvě linky, počítali jsme s tím a problém v tom nevidíme. Stejně jsme kraji na tyto spoje přispívali z kasy města," doplnila úřednice Margita Považanová.

Do výběrového řízení se může přihlásit dopravce, který má k dispozici 19 autobusů a 3 záložní. Komise jmenovaná radou města bude posuzovat nejen stáří těchto vozů, ale třeba i to, zda jsou autobusy nízkopodlažní a tudíž vhodné pro lidi, kteří mají problém s nastupováním do schodů, nebo jejich vybavenost klimatizací. "Zajímat je bude například, zda je provoz autobusu šetrný k životnímu prostředí. Plusem bude i vybavení vozů elektronickým panelem, který zobrazuje informace o trase linky a o reálném čase a zvukový systém pro hlášení zastávek," doplnil radní Jan Horký.


Město Přerov je s Arrivou spokojeno (4. prosince 2016, Ondra Kašpárek).

Radní města věnují právě této zakázce velkou péči a vážnost. V minulých letech totiž Přerov narazil při výběru dopravce, který nesplnil své závazky. "Dopravce, který byl vybrán v roce 2014, se dostal do finančních problémů a na začátku roku 2016 nevyjely některé spoje. S dopravcem jsme smlouvu ukončili a v rekordním čase pěti dnů se nám podařilo uzavřít smlouvu s jiným dopravcem, který nám doteď službu zajišťuje," vzpomněla Jitka Kočicová.

Čtěte také...
- Přerovská MHD má problém, přišla o autobusy (vydáno 5. února 2016).
- Výměna stráží: Přerovskou MHD přebírá Arriva (vydáno 9. února 2016).
- Arriva už týden zajišťuje MHD v Přerově (vydáno 16. února 2016).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Výběrové řízení rozhodně o dopravě na další roky (4. prosince 2016, Ondra Kašpárek).

Olomoucký kraj teď

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam1/out.jpg

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam3/out.jpg

Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Redakce Olomouc:

212 olomoucky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- olomoucky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Olomouc na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!