Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Cestující v Olomouckém kraji již platí kartou

OLOMOUCKÝ KRAJ - Zatímco se krajský organizátor dopravy vzpamatovává z lednových změn, od začátku roku mohou cestující ve všech autobusech krajské dopravy platit za jízdné platební kartou.

Jediný dopravce, kde jízdenku bezkontaktní platební kartou cestující nezaplatí, zůstává Dopravní podnik města Olomouce...


V krajské dopravě mohou cestující platit kartou (19. května  2017, Filip Vlček).

Bezkontaktní placení je k dispozici v příměstských autobusech objednávaných krajem a ve vozidlech městské hromadné dopravy v Prostějově, Šumperku, Zábřehu a Přerově. Časové jízdenky je možné nakupovat v e-shopu, případně v předprodejních místech. Systém je připraven například i na ztrátu platební karty, jež v tomto případě nemusí znamenat, že lidé o svou měsíční jízdenku přijdou. Cestující kartu jednoduše deaktivuje přes e-shop a předplatné přenese na novou kartu nebo o to požádá na předprodejním místě.

Nový způsob placení zatraktivní cestování pomocí takzvaného tarifu IDSOK, který je ekonomicky výhodný. Tarif nabízí také možnost využívat takzvaných Kombi zón. Cestující s touto službou nemusejí řešit, zda pojedou autobusem či vlakem a po jaké trase, zaplatí jednoduše za dopravu z jednoho místa do druhého. Pokud jim tedy například ujede vlak, nastoupí do autobusu, aniž by museli řešit jakékoliv doplatky na jízdném.


Nově byla do systému zařazena také MHD v Prostějově (19. května 2017, Filip Vlček).

Nový systém placení pilotně fungoval již řadu měsíců na Jesenicku, k němuž se postupně přidávaly další regiony. Od 1. ledna bude tato moderní služba dostupná na celém území Olomouckého kraje. Obliba tarifu IDSOK výrazně roste. Zatímco v roce 2016 jej na železnici využilo 10,2 milionu cestující, za 11 měsíců loňského roku to bylo již 15,3 milionu. 

Bezkontaktní placení jízdného je jednou ze služeb, které cestujícím rok 2018 a s ním související změny v organizaci veřejné autobusové dopravy. Olomoucký kraj služby dopravců jako vůbec první vysoutěžil na 10 let dopředu a stanovil jim náročné podmínky, které musejí splnit. Občané tak mají jistotu, že průměrné stáří autobusů v příměstské dopravě nepřesáhne 5 let a nejstarší vozidla budou mít maximálně 10 let. V průběhu trvání desetiletých smluv se tak například všechna vozidla obnoví. Každý nový vůz přitom bude muset být bezbariérový a vybavený informačními LCD panely.


V olomoucké MHD kartou cestující nadále nezaplatí (18. srpna 2017, Filip Vlček).

Jediným dopravcem, který v Olomouckém kraji nebude akceptovat platební karty, tak zůstává Dopravní podnik města Olomouce. Vedení společnosti tento způsob placení jízdného zatím nemá ani v dlouhodobém plánu. Podle vyjádření krajského organizátora dopravy cestující jízdné tímto způsobem prozatím nezaplatí, nicméně dopravce bude akceptovat časové jízdenky na platebních kartách. Pro tyto účely proto vybaví své revizory příslušnými čtečkami.

Čtěte také...
- Kartou v olomoucké MHD zatím nezaplatíte (vydáno 11. ledna 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Organizátor dopravy nadále řeší komplikace v jízdních řádech (18. srpna 2017, Filip Vlček).

Olomoucký kraj teď

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam1/out.jpg

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam3/out.jpg

Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Redakce Olomouc:

212 olomoucky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- olomoucky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Olomouc na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!