Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Trať na Novou Ulici opravují na dvou místech

OLOMOUC - Až do konce srpna probíhá rekonstrukce tramvajové tratě v Brněnské ulici. Současně s tím v těchto dnech finišuje oprava tratě na křižovatce u Okresního soudu. To výrazně zamíchalo s tramvajemi.

Linky číslo 1 a 4 nahrazuje okružně vedená tramvajová linka X1/4, mezi centrem a Novou Ulicí pak jezdí náhradní autobusy X...


Práce na nástupišti zastávky Pionýrská (16. července 2018, Filip Vlček).

Oprava tramvajové tratě v Brněnské a na části křižovatky ulic Havlíčkova a třída Svobody byla zahájena hned 2. července. Díky koordinaci prací tak je zastaven provoz pouze mezi Okresním soudem a Novou Ulicí. V lokalitě křižovatky u Okresního soudu Dopravní podnik města Olomouce mění kolejové zhlaví včetně samotných výhybek. Koleje se ale opravují také v Brněnské ulici, kde současně dochází také k dalším pracím.

Rekonstruovány tady jsou zastávkové zálivy pro autobusy, opravují se také podchody u zastávek Fakultní nemocnice a Pionýrská, kde dochází k opravě celé kovové konstrukce samotných vstupů do podchodů ve směru od tramvajových zastávek. Rekonstruovány jsou také samotné tramvajové zastávky, které získají novou dlažbu.


Opravená konstrukce podchodu u Fakultní nemocnice (16. července 2018, Filip Vlček).

Až do 28. srpna je tak podstatně omezen tramvajový provoz. Linky číslo 1 a 4 jsou zrušeny a nahrazeny okružní linkou X1/4 vedenou z Pavloviček po trase linky číslo 4 na Náměstí Hrdinů a k Okresnímu soudu. Odtud dále pokračuje po trase linky číslo 1 přes Tržnici na Hlavní nádraží a Fibichovu. Zpět z Fibichové je vedena opět po trase linky číslo 1 přes Hlavní nádraží na Tržnici a k Okresnímu soudu a dále po trase linky číslo 4 na Náměstí Hrdinů a přes centrum do Pavloviček.

"Tramvajové linky číslo 2, 3, 5 a 7 jsou vedeny ve svých trasách v upravených časových polohách a linky 6 a U nejsou provozovány. Výlukové jízdní řády jsou zveřejněny na zastávkových označnících," řekla tisková mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová s tím, že jsou také na internetových stránkách.


Práce v kolejišti u Okresního soudu (16. července 2018, Filip Vlček).

Vzhledem k rozdělení rekonstrukce křižovatky u Okresního soudu na dvě etapy je také trasa náhradní autobusová doprava různě. V rámci první etapy jsou autobusy náhradní dopravy linky X až do 3. srpna vedeny v okružní trase z Palackého přes Krapkovu ulici a Výstaviště Flora na Novou Ulici, odkud se vrací zpět přes Okresní soud na Náměstí Hrdinů. "Zastávky Náměstí Hrdinů a Okresní soud směr Nová Ulice nejsou obsluhovány," upozornila Krčová.

Jelikož odjezdy autobusů směr Nová Ulice jsou vedeny ze zastávky Palackého a tramvajová linka X1/4 jezdí na zastávku Náměstí Hrdinů, musí cestující pro vzájemný přestup přejít mezi těmito zastávkami vzdálenost zhruba 100 metrů. Z tohoto důvodu jsou jízdní řády konstruovány tak, že rozdíl mezi příjezdem a odjezdem autobusových a tramvajových spojů činí přibližně dvě až pět minut.


Kvůli pracím u Okresního soudu jezdí linka X jednosměrně (16. července 2018, Filip Vlček).

V rámci druhé etapy od 4. do 28. srpna pak budou autobusy jezdit přes křižovatku u Okresního soudu obousměrně, a tak se trasa změní na Náměstí Hrdinů - Okresní soud - Výstaviště Flora - Nová Ulice. Trasy tramvajových linek se ale nijak nezmění a dál bude v provozu linka X1/4 a zrušeny budou linky 6 a U. 

Z důvodu výluky tramvajové dopravy současně trhá přesun zastávky Nová Ulice směr Pionýrská pro linky číslo 10, 16 a 21 zhruba 50 metrů zpět, k označníku občasné zastávky v jízdním pruhu. Zastávka Nová Ulice v zastávkovém zálivu je totiž obsluhována výhradně autobusovou linkou X a linkami noční dopravy. Pouze do 3. srpna pak zůstává přesunuta zastávka Okresní soud směr Tržnice pro linku číslo 52 zhruba 120 metrů zpět k přenosnému označníku.


Zrušené linky 1 a 4 supluje linka X1/4 (16. července 2018, Filip Vlček).

Olomoucký kraj teď

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam1/out.jpg

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam3/out.jpg

Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Redakce Olomouc:

212 olomoucky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- olomoucky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Olomouc na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!