Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Koncem roku otevřou autobusák v Šumperku

ŠUMPERK - Do finále se blíží rekonstrukce autobusového nádraží v Šumperku. V průběhu léta byly postaveny zastávkové přístřešky a cyklověž, v uplynulých týdnech pak dělníci postavili nádražní budovu.

Modernizace začala zkraje letošního roku, modernizace nástupišť, přístřešků a zázemí pro řidiče i cestující si vyžádá 180 milionů...


Pohled na autobusové nádraží v Šumperku (září 2020, MÚ Šumperk)

Na autobusovém nádraží se již rýsují nástupní ostrůvky, železobetonové sloupy, které budou držet přístřešky se zelenými střechami i výpravní budova ČSAD. Na protilehlé straně Jesenické ulice se pokračuje v dláždění plochy určené na parkování. "Dobrá zpráva je, že je hotovo devadesát procent všech výkopových prací, a mohli jsme se tak pustit do finalizací povrchů. Dokončeny jsou přípojky vody, průchodný je opět chodník pod viaduktem. Veřejnost bohužel zatím nemůžeme pustit na chodník v Jesenické ulici, protože lidé by procházeli staveništěm. Na ten si ještě budou muset počkat," uvedl stavbyvedoucí Jan Mikeska.

Zajímavostí je, že jednopatrová výpravní budova ČSAD vyrostla během dvou dnů. "Ve čtvrtek 17. září stálo na připravených patkách přízemí, o den později první patro," dodal Mikeska. Již od léta pak stojí také cyklověž a přístřešky. Cyklisté na budově najdou mapu s cyklostezkami, cestujícím pak čekání na autobus zpříjemní polepy zastávkových přístřešků. "Ty by měly charakterizovat naše město a upozornit na jeho atraktivity," řekl místostarosta Jakub Jirgl.


V září byly vztyčeny příštřešky nových zastávek (září 2020, MÚ Šumperk)

Projekt modernizace autobusového nádraží prodělal během realizace stavby několik změn. "Tou zásadní jsou zelené střechy, které budou nejen na přístřešcích na nástupištích, ale také na zastávce městské hromadné dopravy, ale i na výpravní budově. Doplnili jsme také smart prvky a zeleň, která přibyla na obou koncích každého nástupiště. Lidé tak budou čekat na své spoje v příjemnějším prostředí," dodal Jirgl. Cestující se navíc budou moci lépe orientovat díky modernímu informačnímu systému, autobusové nádrží doplní hodiny, socha Merkura a další mobiliář jako jsou odpadkové koše a lavičky.

O modernizaci nádraží, které sloužilo cestujícím čtyři desítky let bez větších oprav, se začalo hovořit v roce 2014. Stavba, která si vyžádá zhruba 180 milionů korun, by měla být dokončena v závěru letošního roku. Rekonstrukcí se celá lokalita autobusového nádraží společně s prostorem přednádraží promění v moderní dopravní terminál. Součástí lokality bude rozsáhlé parkoviště, odstavné plochy pro autobusy, celý prostor bude bezbariérový a zabezpečený kamerovým systémem.


Cyklověž bude označena mapami okolí (září 2020, MÚ Šumperk)

Olomoucký kraj teď

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam1/out.jpg

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam3/out.jpg

Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Redakce Olomouc:

212 olomoucky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- olomoucky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Olomouc na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!