Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Ve Zlíně nakoupí celkem
25 nových trolejbusů

 Od letošního září se mnohde
zvedly ceny jízdenek

 Budějovičtí chtějí nahradit
až polovinu trolejbusů

Prodloužení na Nové Sady čeká nová soutěž

OLOMOUC - Nové výběrové řízení vypisuje město na stavbu tramvajové trati na Nových Sadech. Zakázka za necelých 470 milionů korun jde kvůli přerušení v době nouzového stavu znovu do soutěže.

Radnice i přes trvající koronavirovou pandemii považuje prodloužení tramvajové tratě za důležitou investici, kterou je nutné zajistit...


Pohled na pokračování trati ze zastávky Trnkova (vizualizace, MÚ Olomouc).

Vypsání nového výběrového řízení odsouhlasila Rada města Olomouce. "Záměr jsme důkladně zvážili a došli jsme k závěru, že tuto důležitou investiční akci dokážeme i v nelehké ekonomické situaci realizovat, pokud současně omezíme provozní náklady magistrátu a některé další méně důležité investice," konstatoval primátor Mirek Žbánek. Vedoucí odboru investic Marek Drešr potvrdil, že původní výběrové řízení bylo zrušeno kvůli pandemii ještě před konečným rozhodnutím o výběru dodavatele stavby.

"Velké investice města situace kolem koronavirové pandemie sice pozastavila, ale druhou etapu tramvajové trati na Nových Sadech stále považuji za důležitou," uvedl investiční náměstek Martin Major. Mezi důvody, proč stavbu neodkládat, patří i ten, že v příštím plánovacím období Evropské unie už nebudou tak příznivé podmínky. "To by znamenalo, že případná dotace pro město by byla o několik desítek milionů korun nižší," doplnil náměstek Major.


Křižovatka od Trnkovy zleva na konečnou zastávku doprava (vizualizace, MÚ Olomouc).

Tramvajová trať od Trnkovy, kde v současnosti končí tramvajové linky číslo 3 a 5, na Schweitzerovu ulici má již dokončenou projektovou dokumentaci. Podle primátora Žbánka je to navíc jedna z položek Plánu udržitelné městské mobility v Olomouci. Pokud vše dobře dopadne, bude znám dodavatel stavby v březnu příštího roku. Přitom v listopadu přípravy na výstavbu prodloužení zastavili radní s tím, že nebude dostatek peněz. Nakonec se ale v prosinci peníze do rozpočtu našly a prodloužení tramvajové tratě se tak podařilo do rozpočtu vrátit. Pak ale situaci zkomplikovala koronavirová krize.

Čtěte také...
- Radní dali stopku prodloužení na Nové Sady (vydáno 18. listopadu 2019)
- Stavba tratě na Nové Sady se vrací do rozpočtu (vydání 12. prosince 2019)
- Peníze na stavbu nové tratě jsou v rozpočtu (vydáno 18. prosince 2019)
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Konečná zastávka druhé etapy prodloužení tratě (vizualizace, MÚ Olomouc).

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!