Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Lávka pro pěší na Rajské
zahradě je kompletní

 O Rail Business Days
je letos nebývalý zájem

 Nové jízdní řády v Ústí:
Mizí takt a mění rozjezdy

 Začala oprava nádražní
budovy v Pardubicích

Olomoucký kraj jezdí dál jako o prázdninách

OLOMOUCKÝ KRAJ - Vedení kraje se i přes částečné obnovení školní docházky rozhodlo neobnovit běžný rozsah provozu v regionální dopravě. Argumentuje tím, že většinu školáků prvních a druhých tříd vozí do školy rodiče.

Podle prázdninového jízdního řádu i nadále jezdí také městská hromadná doprava v Olomouci a dalších městech kraje...


Autobusy v Olomouckém kraji jezdí jako o prázdninách (17. července 2014, Filip Vlček)

Ačkoli od poloviny tohoto týdne se do základních škol vrátily děti prvních a druhých tříd, Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje ponechal veřejnou dopravu dál v prázdninovém režimu. Jde o jediné efektivní řešení. "Děti z prvních a druhých tříd obvykle využívají základní školy v místě svého bydliště, a pokud náhodou ne, vozí je do školy rodiče. Takto malí školáci autobusy většinou nejezdí, což vyplynulo i z diskuze s dopravci, kteří veřejnou dopravu v kraji zajišťují," vysvětlila setrvání v prázdninovém režimu dopravy Kateřina Suchánková, ředitelka Koordinátora.

Vrátit spoje do běžného režimu není možné také z důvodu, že každá ze škol bude končit vyučování v jinou dobu, jasný není ani provoz školních jídelen a družin. Tak, jak se budou vládní opatření v souvislosti s covid-19 uvolňovat a do škol zamíří i starší ročníky dětí, bude KIDSOK na změny reagovat a počet spojů navýší. "Důležité je, že základní dopravní obslužnost obcí zůstane zachována. A kdyby někde vznikl nějaký problém, budeme ho operativně řešit," uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.


Spoje tak jezdí v omezeném rozsahu (17. července 2014, Filip Vlček)

Olomoucká městská hromadná doprava také zatím školní spoje, podle informací z webových stránek Dopravního podniku města Olomouce, neobnovila. Nadále tak platí omezení patnácti školních spojů, které nejezdí. Kromě toho také nejezdí noční spoje, prázdninový provoz pak navíc platí omezení na autobusových linkách číslo 12, 16 a 19. Rozsah tramvajové dopravy je nad rámec koronavirových opatření navíc omezen také v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě přes centrum, změněny jsou tak prakticky všechny tramvajové linky, vybrané linky jsou dokonce zrušeny.

Podle prázdninových jízdních řádů jezdí také například autobusy městské hromadné dopravy v Prostějově. Zdejší dopravce, společnost FTL Prostějov, na svých webových stránkách uvedl, že spoje jsou provozovány podle jízdních řádů pro prázdniny, což je v jízdních řádech na zastávkách třetí sloupec označený negativní značkou 46. V Přerově pak jezdí městská doprava podle platných jízdních řádů.


Také FTL v Prostějově jezdí beze změn jako o prázdninách (19. května 2017, Filip Vlček)

Olomoucký kraj teď

zdroj: https://www.chmi.cz/

Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Redakce Olomouc:

212 olomoucky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- olomoucky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Olomouc na youtube:

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!