Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Přednádraží čeká už jen na stavební povolení

PARDUBICE - Ze čtyř uchazečů o zakázku na rekonstrukci přednádražního prostoru jako terminálu MHD s vazbou na železnici radní vybrali společnost Strabag, která nabídla nejnižší cenu, ale také nejkratší dobu realizace.

Přednádraží po dokončení nabídne nové zastávky, informační panely, stojany na kola nebo parkoviště systému K+R...


Nová podoba přednádražního prostoru (nedatováno, Magistrát města Pardubic)

"Nabídková cena společnosti Strabag Praha je 145,975 milionu korun. My pro její financování využijeme možnosti spolufinancování z Programu švýcarsko-české spolupráce, kde můžeme získat 85 procent způsobilých nákladů, maximálně pak 108 milionů korun," řekl náměstek primátora zodpovědný za dotace Jan Řehounek.

Projekt má platné územní rozhodnutí a v současné době pardubický magistrát čeká na stavební povolení na jednotlivé objekty. "Předpokládám, že do konce září bychom je měli získat a začátkem října můžeme zahájit stavbu," uvedl Jan Chvojka, manažer odpovědný za tento projekt. Stavba by podle nabídky společnosti Strabag měla být hotova za 180 dní, tedy v březnu příštího roku.


Nové zastávky, informační panely a stání K+R (nedatováno, Magistrát města Pardubic)

Prostor před pardubickým vlakovým nádražím by se měl během nejbližších měsíců změnit k nepoznání. Mimo jiné přibude památník Jana Pernera, který se před lety zasloužil o vybudování železnice do Pardubic a tím o další rozvoj města, klidová zóna s vodním prvkem se přesune na vhodnější místo.

Nové nástupní hrany i informační panely

Nově řešeno bude stání pro vozy městské hromadné dopravy, které bude vybaveno moderními informačními systémy zajišťujícími lepší informovanost cestujících. Přibudou nástupní a výstupní hrany pro pravidelné linkové autobusy v bezprostřední blízkosti nádraží, parkoviště K+R, cyklověž s automatickým samoobslužným systémem i venkovní kryté stojany pro jízdní kola atd. Projekt počítá i s napojením přístupu cyklistů na stávající systém městských cyklostezek a úpravou návazné silniční infrastruktury.


Současná podoba přednádraží je neutěšitelná (26. srpna 2016, Adam Mareš)

O přestavbě přednádraží se v Pardubicích hovoří několik volebních období, zatím se ale nedařilo dotáhnout projekt k realizaci. "Po nástupu do funkcí jsme hned v prosinci 2014 požádali švýcarskou stranu o prodloužení termínu na čerpání dotace. Jsem rád, že se Švýcary podařilo přesvědčit o tom, že náš projekt je kvalitní a oceňuji i jejich vstřícný přístup při jednáních o posunutí termínu pro čerpání dotace do roku 2017," uvedl Řehounek.

"Přípravy projektu nebyli jednoduché, bylo třeba zkoordinovat řadu subjektů, kterých se přestavba bude týkat. Všichni, kteří se na něm podíleli, odvedli dobrou práci, díky níž se Pardubice konečně dočkají důstojného vstup do města," dodal náměstek.


Přednádraží se dočká proměny do března příštího roku (26. srpna 2016, Adam Mareš)

Pardubický kraj teď

zdroj: http://kamery.kve.cz/

zdroj: http://kamery.kve.cz/

Počasí Pardubice - Slunečno.cz

Redakce Pardubice:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Adam Mareš

Kontakt na redakci:
- pardubicky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!