Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Parciální trolejbusy vyjely do ostrého provozu

PARDUBICE - Parciální trolejbusy, tedy trolejbusy, které dokáží jezdit také mimo trolejové vedení, se naplno rozjely také v Pardubicích. Díky nim odpadlo nekomfortní přestupování v zastávce Zámeček.

Právě zavedení parciálních trolejbusů do míst, kam není výhodné stavět kompletní trolejbusovou trať, je jednou z výhod...


Nové parciální trolejbusy před nádražím (nedatováno, DPMP).

Dopravní podnik města Pardubic na linky městské dopravy od soboty 3. listopadu nasazuje čtyři nové vozy, a to takzvané parciální trolejbusy. Od jejich testování, které proběhlo v pardubických ulicích na podzim 2017, až po jejich nákup, uběhl necelý rok. "Pořízené trolejbusy jsou schopny běžného linkového provozu i v úsecích mimo trolejové vedení. Naprosto nečekaně tak můžete v Pardubicích zahlédnout projíždějící trolejbus, jehož sběrače se nedotýkají trolejového vedení a jsou stažené," vysvětlila tisková mluvčí dopravního podniku Jitka Malinská.

Parciální trolejbusy v části trasy využijí k napájení elektřinou trakční trolejové vedení a v části trasy pak energii uloženou v relativně malém akumulátoru trakční energie umožňujícím pravidelný dojezd až 9 kilometrů. Akumulátor se následně opětovně dobije při jízdě v úseku pod trolejovým vedením. Tento projekt, který významně přispěje ke zvýšení podílu bezemisní trolejbusové dopravy v městské hromadné dopravě v Pardubicích, dosáhl na podporu z Evropského fondu.


Novotou zářící vozy mohly změnit trasy linek (nedatováno, DPMP).

"Tato vozidla nám umožnila zavést veřejnou dopravu v elektrické trakci i do míst, do kterých není s ohledem na intenzitu provozu výhodné stavět trolejbusovou trať, aniž by bylo třeba výrazněji investovat do související infrastruktury," doplnila Malinská s tím, že pořízené parciální trolejbusy budou nasazovány výhradně na trolejbusové linky číslo 2, 12 a 27. V souvislosti s tím proto dopravce musel upravit jízdní řády.

O víkendech tak mohl dopravní podnik opustit přestupný režim v zastávce Zámeček. Linka číslo 2 tak vybranými spoji ze zastávky Zámeček pokračuje jako linka číslo 12, a to v závislosti na informačních panelech na voze. Naopak linka číslo 12, až na dva páry spojů v časných hodinách, je jako linka 12 vedena pouze od Zámečku dál mimo město, po městě je pak nově součástí spojů linky číslo 2 bez nutnosti faktického či tarifního přestupu.


Trolejbusy po dodání ve vozovně dopravního podniku (nedatováno, DPMP).

Pardubický kraj teď

zdroj: http://kamery.kve.cz/

zdroj: http://kamery.kve.cz/

Počasí Pardubice - Slunečno.cz

Redakce Pardubice:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Adam Mareš

Kontakt na redakci:
- pardubicky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!