Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Ve Zlíně nakoupí celkem
25 nových trolejbusů

 Od letošního září se mnohde
zvedly ceny jízdenek

 Budějovičtí chtějí nahradit
až polovinu trolejbusů

Rekonstrukce vozovny Slovany v Plzni startuje

PLZEŇ - Pro Plzeňské městské dopravní podniky začala jedna z největších investičních akcí v novodobé historii společnosti, a to rekonstrukce vozovny tramvají Slovany. Ta bude probíhat za plného provozu vozovny.

Investice má vyřešit problém nedostatečné kapacity a špatného technického stavu budov. Přibude také zázemí pro zaměstnance...


Vizualizace nově zrekonstruované vozovny Slovany (vizualizace, Metroprojekt)

"Vozovna tramvají na Slovanech se poprvé otevřela již v roce 1943, kde stála nejprve téměř osamoceně, postupně vznikaly v okolí budovy, až vozovnu obklopila celkově zástavba. V 60. letech vznikla další část vozovny a v 80. letech přirostla poslední část. Vzhledem ke stáří vozovny je nutná kompletní rekonstrukce, která potrvá pouze dva roky a kterou zvládneme bez omezení provozu ve městě," uvedl primátor Martin Baxa. Dokončení rekonstrukce vozovny Slovany je podle harmonogramu plánováno na konec roku 2022.

Do všech přípravných prací, které předcházely začátku rekonstrukce, bylo investováno mnoho energie. "Vyhotovení projektu dle náročných požadavků, výběr zhotovitele, získání dotace v úctyhodné výši 720 mil. Kč a mnoho dalších dílčích kroků, to vše umožnilo zahájení prací ve vozovně," doplnil Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků. 


Pohled na vjezd blíže obratišti Světovar (vizualizace, Metroprojekt)

Jako první začala příprava na demolici a první menší bourací práce objektu garáží v severní části areálu. První velký demoliční zásah je naplánovaný na polovinu tohoto týdne. Dále budou práce postupovat dle stanoveného harmonogramu. Do konce letošního roku se počítá se začátkem demolice staré haly, zahájením výstavby východní části kolejiště a výstavbou provizorního zázemí pro servisní organizaci.

"Nové budovy vylepší i klima v areálu a jeho okolí, když všechny budou mít zelenou střechu, což zamezí tomu, aby areál vozovny byl obrovským tepelným ostrovem. Vznikne tak unikátní projekt 16 tisíc metrů čtverečních zelených střech," přiblížil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule. Na veřejnost bude mít dopad stavební práce na Slovanské aleji, která je již uzavřena, vjezd je povolen pouze pro vozidla MHD a dopravní obsluhu.

Čtěte také...
- Rekonstrukce vozovny Slovany začne v říjnu (vydáno 18. září 2020)
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Pohled na stávající vozovnu před zahájením rekonstrukce (nedatováno, PMDP)

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!