Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Dopravu při Slezské muzejní
noci opět zajišťovalo TQM

 Scania dodala autobusy
pro kladenskou MHD

 Po Ústeckém kraji jezdí
informační DÚKmobil

 Brno zpřístupnilo vozovny
v Pisárkách a ve Slatině

ROPID žádá stabilizaci dopravy na Kladensku

KLADNO - Již týden je do Pražské integrované dopravy doplněna oblast Kladenska. Bohužel hned v první dny se výrazně projevil nedostatek řidičů, a tak každý den nevyjely desítky spojů.

Regionální organizátor Pražské integrované dopravy spolu s Integrovanou dopravou Středočeského kraje požadují stabilizaci...


Linka číslo 300 je páteří mezi Kladnem a Prahou (26. srpna 2017, Antonín Jelínek).

Obě instituce očekávají, že právě dnešní den v pondělí 4. září dopravu začnou využívat další cestující. Děti totiž šly poprvé do školy. Proto je pro ROPID a IDSK prioritou zajištění dopravní obslužnosti dle platných jízdních řádů a co nejrychlejší obnovení důvěry ve veřejnou dopravu po rozsáhlých výpadcích provozu během prvního týdne po integraci dopravy na Kladensku do systému Pražské integrované dopravy.

Výpadky spojů v takovém rozsahu už nesmí přijít

"Oba organizátoři dopravy očekávají, že dopravce ČSAD MHD Kladno zajistí od pondělí 4. září ve spolupráci s ostatními dopravci plný počet spojů. K výpadkům v provozu v takovém rozsahu, jaký jsme zažili v minulém týdnu, již nesmí dojít," řekl ředitel ROPIDu Petr Tomčík.


Kladenská doprava je nově integrovaná v PID (26. srpna 2017, Antonín Jelínek).

Vzhledem k očekávanému nárůstu počtu cestujících zejména mezi Prahou a Kladnem dojde k operativnímu posílení provozu na linkách ostatních dopravců. "Na lince 399 z Kladna do Prahy provozované dopravcem Kateřina Kulhánková – Exprescar připravujeme od 4. září posílení provozu, ve špičkách bude na vybrané spoje nasazen kloubový autobus a ještě bude kapacitu operativně posilovat další standardní autobus," doplnil Martin Jareš, zástupce ředitele IDSK.

"V pondělí 4. září vzhledem k očekávanému přílivu dalších cestujících nasadíme do terénu maximum informátorů a dispečerů, aby mohli poskytovat informace cestujícím přímo v terénu," dodal Petr Tomčík. Společně s dopravci bude ROPID a IDSK spolu s dopravci nadále intenzivně pracovat na doladění dalších nedostatků, ať už po stránce jízdních řádů, vybavení vozidel a zastávek, tak i v oblasti zlepšení informovanosti cestujících.


Městskou dopravu zajišťují šestistovkové linky (26. srpna 2017, Antonín Jelínek).

Po jednání mezi ROPID, IDSK a Krajským úřadem Středočeského kraje dopravce přislíbil dovybavit všechna zbývající vozidla v rámci MHD Kladno systémem pro sledování aktuální polohy, aby dispečink i cestující měli detailní přehled o skutečném provozu, a také okamžité zlepšení komunikace s dispečinkem dopravce.

Minulý týden nevyjely desítky nových spojů

Právě dopravce ČSAD MHD Kladno, který spadá do dopravní rodiny Arriva, je stěžejním dopravcem většiny integrovaných linek mezi Prahou a Kladnem. Protože došlo k navýšení počtu spojů, nebyl dopravce schopen zajistit plný provoz na všech spojích. Každý den proto nevyjely desítky spojů. Problémy měl dopravce i včera, když nevyjela většina spojů linek číslo 306, 322, 324 a MHD Kladno 606. Odpoledne pak vůbec nejela linka číslo 356.


V první týden provozu ale nevyjely desítky spojů (26. srpna 2017, Antonín Jelínek).

Středočeský kraj teď

zdroj: http://benesov-city.cz/

zdroj: http://goldheart.klfree.net

Počasí Beroun - Slunečno.cz

Redakce Beroun:

202 stredocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!