Get Adobe Flash player

DP Mladá Boleslav dostal první Urbanwaye

MLADÁ BOLESLAV - První várka pěti nových autobusů dorazila před Vánoci do Mladé Boleslavi. Jde o první část kontraktu, který odsouhlasili mladoboleslavští radní, během pěti let dorazí celkem 21 autobusů.

V pátek 22. prosince byly autobusy oficiálně představeny. Po nutných úpravách vozy poprvé vyjedou po Novém roce...


Prezentace pětice nových Urbanwayů (22. prosince 2017, DP Mladá Boleslav).

Jedná se o vozy značky Iveco Urbanway a všechny jsou na pohon CNG. Nové autobusy již disponují moderním odbavovacím systémem, který umožňuje použití platební karty. Jsou také vybaveny wi-fi připojením na internet. Autobusy mají maximální možný počet míst k sezení - tedy 32. Celkem autobus uveze maximálně 82 cestujících. Součástí výběrového řízení byla nejen dodávka vlastních autobusů, ale také jejich servis po dobu deseti let.

"Jsem rád, že se nám podařilo, aby tady bylo alespoň pět prvních vozů před Vánocemi. Je to takový dárek pro obyvatele našeho města. Doufám, že budeme brzo v obměně pokračovat," řekl primátor města Raduan Nwelati, který si první jízdu novým autobusem moc pochvaloval.


Nechyběl ani symbolický křest nových vozů (22. prosince 2017, DP Mladá Boleslav).

"Následovat bude v dalších měsících úprava autobusového nádraží. Už máme objednány některé věci a čekáme na jejich dodávku. Věřím, že do konce února bude vše připraveno tak, abychom hned na jaře mohli začít se samotnou realizací," dodal primátor Nwelati.

"Nové autobusy jsou skutečně kvalitní. Jsem rád, že se nám podařila obměna odbavovacího systému, protože je to zásadní zkvalitnění služeb pro naše obyvatele. Do budoucna samozřejmě plánujeme další zkvalitnění, a to nejen autobusových zastávek v duchu Smart Cities, tedy využití moderních informačních technologií pro zlepšení kvality života," dodal náměstek primátora Jiří Bouška.


Vozy jsou vybaveny novým odbavovacím zařízením (22. prosince 2017, DP Mladá Boleslav).

Dalších pět autobusů bude dodáno v březnu 2018. "V následujících letech potom obdržíme dvakrát čtyři a nakonec tři autobusy," podotkl Marek Džuvarovský, ředitel Dopravního podniku Mladá Boleslav. Celkem město za nové autobusy zaplatí 135 milionů korun. Ovšem 114 milionů bude činit dotace, kterou se podařilo získat.

Celková částka včetně servisu činí 187,9 milionu korun bez DPH, servis se bude platit postupně každý měsíc a měl by pokrýt veškeré problémy a závady, k nimž v průběhu životnosti autobusů může dojít. K nákupu nových autobusů došlo v Mladé Boleslavi po osmi letech. Dopravní podnik nyní disponuje celkem 31 autobusy, které za rok dohromady najedou 1,7 milionu kilometrů.


Urbanwaům nátěr mladoboleslavského DP služí (22. prosince 2017, DP Mladá Boleslav).

Středočeský kraj teď

zdroj: http://benesov-city.cz/

zdroj: http://goldheart.klfree.net

Počasí Beroun - Slunečno.cz

Redakce Beroun:

202 stredocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!