Get Adobe Flash player

Z Prahy do Mělníku jezdí kapacitnější autobusy

MĚLNÍK - Zbrusu novými autobusy se již pár týdnů vozí cestující na trase z Prahy do Mělníku. Společnost ČSAD Střední Čechy pořídila celkem čtyři nové dvoudveřové autobusy Iveco Crossway LE.

Dopravce plánuje autobusy, které splňují přísné Standardy Pražské integrované dopravy, nasadit navíc i na linky do Brandýsa...


Nově pořízené autobusy společnosti ČSAD Střední Čechy (20. července 2018, ČSAD SČ).

"Vedení města Mělníka se snaží dlouhodobě zlepšit situaci pro dojíždějící občany na trase Mělník - Praha, kdy jsou autobusy přetížené. Firma ČSAD Střední Čechy se navíc potýká s nedostatkem řidičů. V poslední době se přes všechny obtíže podařilo posílit některé spoje," informoval starosta Mělníka Ctirad Mikeš. I proto uvítal fakt, že dopravce ČSAD Střední Čechy od poloviny července nasazuje do provozu čtyři kapacitní patnáctimetrové autobusy.

Jde o tříosý autobusy Iveco Crossway LE délky 14,5 metru o celkové kamacitě pro 60 sedících a 51 stojících cestujících. Jejich provozovatel, společnost ČSAD Střední Čechy, je přednostně nasazuje na linky číslo 349 z Prahy do Mělníka, respektive na linku 369 z Prahy přes Mělník dále do Štětí. Autobus plní emisní normu EURO 6.


Čtveřici autobusů doplní ještě jeden (20. července 2018, ČSAD SČ).

Ke komfortu cestujících přispěje automatická převodovka Voith a klimatizace Thermoking Athenina s topením. "Město Mělník děkuje firmě ČSAD Střední Čechy za výbornou spolupráci a za vstřícnost," doplnil starosta Mikeš. Doplnil, že autobus splňují všechny Standardy Pražské integrované dopravy včetně barevného provedení.

Prostor je rovněž přizpůsoben pro přepravu minimálně dvou kočárků nebo vozíčkářů. Kromě linek mířících na Mělnicko plánuje  pátý autobus společnost nasadit také na linky z Prahy do Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi. "Již od roku 2017 dopravce všechny autobusy pořizuje dle standardů kvality, samozřejmostí je i plná klimatizace pro cestující a kompletní odbavovací a informační systém," poznamenal závěrem ředitel ČSAD Střední Čechy Štěpán Ševčík.


S Crosswayi se potkáte na linkách z Prahy do Mělníku (20. července 2018, ČSAD SČ).

Středočeský kraj teď

zdroj: http://benesov-city.cz/

zdroj: http://goldheart.klfree.net

Počasí Beroun - Slunečno.cz

Redakce Beroun:

202 stredocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!