Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Další autobusy na bioCNG
vyjely v Mladé Boleslavi

 Staré trolejbusy Škoda 15Tr
v Ústí nad Labem končí

 V teplické MHD se znovu
platí, OIS je již funkční

 Praha naostro spustila
trolejbusy na lince 58

Zlínský kraj finišuje s přípravou systému IDS

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nové bezkontaktní čipové karty, pohodlné cestování vlakem nebo autobusem na jednu jízdenku, bezhotovostní platby či nové druhy jízdného. To jsou vybrané novinky, které přinese Integrovaná doprava Zlínského kraje.

Blíží se spuštění první etapy Integrované dopravy Zlínského kraje, cestující na jednu jízdenku krajem projedou od ledna příštího roku...


Zlínský kraj spustí od ledna integrovaný systém (21. července 2015, Filip Vlček)

V rámci Integrované dopravy Zlínského kraje, která bude oficiálně spuštěna od 1. ledna příštího roku, budou cestující na území Zlínského kraje pro svoji cestu potřebovat jen jeden jízdní doklad, bez ohledu na počet přestupů. "Například při cestě z Huslenek do Zlína bude muset přestoupit ve Vsetíně na autobus, ale bude mu stačit pouze jedna jízdenka, kterou zakoupí již při svém nástupu v Huslenkách u řidiče v autobusu nebo u průvodčího ve vlaku, a po přestupu ve Vsetíně se prokáže již jen touto jízdenkou a dojede s ní až do Zlína," uvedla tisková mluvčí Zlínského kraje Adéla Kousalová.

Další velkou výhodou, zejména pro nepravidelné cestující, bude možnost platit při koupi jízdenky bezhotovostně platební kartou, chytrým telefonem nebo chytrými hodinkami, a to i v těch linkových autobusech, kde to v současné době možné není. Pro mnohé bude zajisté zajímavou novinkou zavedení časového jízdného i pro jednorázové cesty. Kromě klasické kilometrické jízdenky vázané na konkrétní cíl, jak je tomu dnes, si totiž bude možno nově zakoupit také časovou jízdenku na 30 nebo 90 minut, bez omezení počtu zón a určení cílové stanice. Tento systém tedy bude založen na stejném principu, který běžně funguje v MHD.


Výhodou IDS bude cestování krajem na jednu jízdenku (21. července 2015, Filip Vlček)

Lidé využívající veřejnou dopravu si tak budou moci sami vybrat, který typ jízdného jim více vyhovuje. Časové jízdné pro pravidelné cestující bude buď sedmidenní, nebo třicetidenní, vázané bude na konkrétní trasu. "V rámci této trasy bude dovoleno použít libovolnou kombinaci spojů. Pokud si někdo nestihne vyřídit čipovou kartu včas a bude přitom chtít časové jízdné využívat, může si u řidiče zakoupit časovou jízdenku v papírové podobě," dodala Kousalová. Dále se připravuje i jednodenní turistická jízdenka, s níž bude možno cestovat celý den po Zlínském kraji veřejnou dopravou bez omezení.

Všechny dosavadní elektronické karty dopravců přestanou k 1. lednu 2021 platit, nahrazeny budou novými bezkontaktními čipovými kartami. Ty budou sloužit jednak jako elektronická peněženka, kdy při jejím použití získá cestující slevu 4 koruny z nástupní sazby, ale i jako nosič dlouhodobých časových jízdenek. "Nové karty si bude možné vyřídit přes e-shop či kontaktní místa, jejichž seznam bude včas zveřejněn. Přímo přes e-shop si lidé budou moci kartu nejen objednat, ale následně i dobíjet či v případě ztráty zablokovat," řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Botek. V rámci takzvaného rodinného účtu bude navíc jedna osoba v rodině moci spravovat i karty jejích ostatních členů a mít při tom přehled o využívání karet a jejich vyúčtování.


Kromě tarifu se změní také trasy linek i samotní dopravci (21. července 2015, Filip Vlček)

Zlínský kraj teď

zdroj: http://cam-zl.nwt.cz/

Počasí Zlín - Slunečno.cz

Redakce Zlín:

213 zlinsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- zlinsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Ve kterém městě by se dle čtenářů měli více věnovat rozvoji tramvajových tratí?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!