Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

S elektrobusem ve Zlíně je dopravce spokojen

ZLÍN - Zhruba 75 kilogramů emisních látek se nerozptýlilo do ovzduší Zlína a Otrokovic zásluhou toho, že Dopravní společnost Zlín - Otrokovice nahradila od července jeden z běžných autobusů elektrobusem.

Dosavadní zkušenosti pracovníků Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice s novým typem vozu Škoda 34BB jsou vesměs pozitivní...


Nový elektrobus jezdí na Zlínsku a Otrokovicku (14. července 2020, DSZO)

První elektrobus ve vozovém parku Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice najezdil na linkách v celé síti městské hromadné dopravy od července do poloviny září tohoto roku 12.238 kilometrů. Nafta na pohon autobusu je nahrazena spotřebou elektrické energie. Ušetřilo se tak asi pět tisíc litrů nafty. V porovnání s motorem staršího autobusu s emisní normou Euro 3 bylo ovzduší v místě jízdy vozidla uchráněno za dva a půl měsíce asi 75 kilogramů emisí. Elektrobus v místě jízdy neprodukuje žádné emise. Jezdí také oproti běžnému autobusu s minimální hlučností.

"Ekologický přínos elektrobusu v porovnání s běžným autobusem se spalovacím motorem je nesporný. Jako příznivá se nám jeví i ekonomická stránka provozu. Vše nasvědčuje tomu, že bychom zejména v případě, pokud by na tento typ vozidel hromadné dopravy pamatovala v budoucnu dotační politika státu nebo EU mohli pořídit větší počet elektrobusů a nahradit jimi na linkách část autobusů s dieselovým pohonem," řekl ředitel dopravní společnosti Josef Kocháň.


Letošní testování elektrobusu zkraje roku (6. února 2020, DSZO)

Také vedoucí údržby Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Antonín Červenka je s elektrickým autobusem Škoda 34BB spokojen. "Mnohé jeho parametry výrobce ladil přesně na podmínky plánovaného nejčastějšího nasazení vozu. Některé vlastnosti ovládacího software vozidla upravoval výrobce ještě za provozu u nás," upřesnil Červenka. S využitím dobíjecího místa na konečné stanici u nádraží v Otrokovicích elektrobus zvládne najet během pracovního dne 260 kilometrů, o víkendových dnech dokonce 330 kilometrů.

Trojdveřový nízkopodlažní elektrobus Škoda 34 BB s klimatizací je vybaven karoserií typu Heuliez od firmy Iveco. Je dlouhý 12,06 metru, má 26 míst k sezení, plošinu pro vozíčkáře, dětské kočárky nebo jízdní kola. Elektrickou výzbroj do vozidla instalovala firma Škoda Electric Plzeň, která je také dodavatelem celého vozu. Elektrobus může dosahovat mimo město maximální rychlosti 80 kilometrů v hodině a na jedno plné nabití baterií by měl ujet 100 kilometrů.

Čtěte také...
- Nový elektrobus Škoda 34BB jezdí na Zlínsku (vydáno 20. července 2020)
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Elektrobus ušetřil již desítky kilogramů emisních látek (14. července 2020, DSZO)

Zlínský kraj teď

zdroj: http://cam-zl.nwt.cz/

zdroj: http://cam-km.nwt.cz/

Počasí Zlín - Slunečno.cz

Redakce Zlín:

213 zlinsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- zlinsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!