Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Přívalové srážky v červnu
zaplavily řadu tratí

 Za jízdné v noční MHD
neplatí pětina lidí

 Na Most Inteligence
se provoz vrátí v létě

 V Hradci oslavili důstojně
výročí 75 let trolejbusů

Mimořádnost 8. června 2016 na Předmostí

ÚSTÍ NAD LABEM - Živo bylo ve středu odpoledne v Ústí nad Labem. Nejprve kvůli vysmeknutí sběrače došlo k omezení provozu na Předmostí, a pak dopravní podnik řešil poruchu výhybky na Severní Terase.

V důsledku řešení mimořádné události v centru tak některé spoje jezdily se zpožděním až 50 minut, za jiné vyjely autobusy...


Situace na Předmostí s výkopem mezi trolejbusy (8. června 2016, Ladislav Grepl).

K mimořádnosti v centru města došlo v 15.32 hodin. Na vině byl trolejbus, který jel z centra města do Dobětic a při vyhýbání se výkopu před křižovatkou na Předmostí došlo k vysmeknutí sběrače. Při opětovném 'nabidlování' se vůz sice rozjel, ale rázem hned vypadl a navíc se jedním sběračem zaklínil mezi trolejovým vedením a převěsem. Tím došlo k zastavení provozu ve směru z centra města do Dobětic i do Krásného Března. 

Na místo ihned vyrazil dopravní dispečer dopravního podniku s pracovníky na montážní plošině, aby uvízlý trolejbus vyprostili. Kvůli bezpečné manipulaci ovšem muselo být vypnuto napětí na Předmostí, což omezilo provoz také v dalších směrech ve směru do centra.


Trolejbusy vytvořily dlouhé kolony (8. června 2016, Ladislav Grepl).

Protože k mimořádnosti došlo v odpolední dopravní špičce, dispečeři operativně zajišťovali za vybrané linky náhradní autobusovou dopravu, aby minimalizovali dopad na cestující. Pro eliminaci zpoždění, které u některých vozů dosahovalo několika desítek minut, pak byly některé spoje manipulačně otáčeny přes obratiště Uhlozbyt nebo Panská, aby se rychleji napojily na svůj čas.

Menší zmatky tak v některých chvílích nastávaly na točnách, kde se jednotlivé spoje museli předjíždět, aby se vrátily k jízdnímu řádu. I přesto se provoz podařilo bezproblémově obnovit až okolo 18.00 hodiny.


Za některé spoje vyjely náhradní autobusy (8. června 2016, Ladislav Grepl).

K další komplikaci pak došlo u zastávky Gagarinova, kam museli vyjet pracovníci dopravního podniku k opravě výhybky. Ta totiž po 18.00 hodině zůstala zablokovaná pro směr do obratiště Severní Terasa. Řidiči trolejbusů linek číslo 51, 60 a zatahujících spojů do vozovny tak museli ručně překlápět sběrače, aby mohli pokračovat v jízdě. V důsledku opravy tak spoje projížděly s několikaminutovým zpožděním.

Výhybka byla zprovozněna v 19.40 hodin, díky čemu bylo možné plně obnovit provoz. I po opravě ale na místě ještě pracovníci dopravního podniku ještě půl hodiny setrvali a dohlíželi na průjezd trolejbusů.


Trolejbusy se pro napojení na jízdní řád otáčely přes Uhlozbyt (8. června 2016, Ladislav Grepl).

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- Miroslav Hruška

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!