Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Lávka pro pěší na Rajské
zahradě je kompletní

 O Rail Business Days
je letos nebývalý zájem

 Nové jízdní řády v Ústí:
Mizí takt a mění rozjezdy

 Začala oprava nádražní
budovy v Pardubicích

České dráhy zjednodušují nabídku jízdenek

ČESKÁ REPUBLIKA - Přehlednější nabídka jízdních dokladů a rozšíření počtu relací s dynamickým jízdným, to jsou hlavní výhody změn, které ode dneška, od 1. února letošního roku zavádějí České dráhy.

České dráhy tak reagují na poptávku svých zákazníků, kteří si zároveň v rámci rozsáhlého průzkumu vybrali nové názvy jízdenek...


Nové druhy jízdenek si pojmenovali cestující v průzkumu (nedatováno, České dráhy).

"Flexi, Flexi zvýhodněná a Vázaná, to jsou tři druhy jízdenek, které nahradí naše dosavadní tarifní nabídky. Tyto názvy podle průzkumu nejlépe vystihují jejich parametry. Hlavní motivací změny je zjednodušit systém a usnadnit lidem nákup v daném okamžiku nejlevnější jízdenky," řekl hlavní výhody člen představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Michal Štěpán. "Nový systém nám zároveň umožňuje mnohem dynamičtěji pracovat s cenami tak, jak je to obvyklé u našich železničních a autobusových konkurentů nebo třeba u leteckých společností," dodal.

Nejlevnější dopoledne, nejdražší v páteční špičce

Nejlevnější tak budou jízdenky Flexi zvýhodněná a Vázaná v časech nejnižšího zájmu cestujících, nejdražší ve špičkových časech, zejména v pátek a v neděli, kdy je poptávka největší. "Právě tyto dvě zvýhodněné jízdenky budou nově k dispozici na většině relací na delší vzdálenosti. Zároveň platí, že zákazníci s některou naší slevovou aplikací na In Kartě a ti, kteří nakupují s předstihem, budou jezdit nejvýhodněji," doplnila ředitelka odboru cenotvorby Zuzana Čechová.


Cestujícím by nové názvy měli zjednodušit orientaci v tarifu (nedatováno, České dráhy).

Nová Flexi jízdenka platí v kterémkoliv vlaku v daný den, je maximálně flexibilní, cena je stálá, nemění se v závislosti na čase. Tyto jízdenky se budou jako doposud vydávat ve všech prodejních kanálech. Flexi zvýhodněná jízdenka platí v kterémkoliv vlaku na dané relaci v daný den, je cenově výhodnější a cena se dynamicky mění podle reálné poptávky do vyčerpání stanoveného počtu jízdenek. Nejdražší je proto ve dnech a časech přepravní špičky. Flexi zvýhodněné jízdenky budou České dráhy nabízet na většině dálkových relací. Tyto jízdenky se budou vydávat ve všech prodejních kanálech, kromě přenosných pokladen průvodčích ve vlacích. Zahájení prodeje u průvodčích předpokládáme v průběhu roku.

Poslední novou jízdenku je Vázaná jízdenka. Ta se bude vydávat na konkrétní datum a vlak, který je nutný v rámci přepravní trasy využít. Vázané jízdenky se budou nabízet na většině relací dálkové dopravy. Výdej bude zatím možný jen na e-shopu včetně aplikace Můj vlak. Zhruba v polovině roku budou Vázané jízdenky v prodeji už i v pokladnách. Díky novým jízdenkám bude pro cestující nabídka jízdného srozumitelnější a pro řadu z nich cestování vlakem ČD také výhodnější. "A to i proto, že při nákupu jízdenky z bodu, odkud dříve nebyla nabízena žádná zvýhodněná nabídka, bude možné zakoupit nové cenově výhodné Vázané a Flexi zvýhodněné jízdenky," uzavřel mluvčí Českých drah Radek Joklík.


Nové jízdenky by měly být také částečně výhodnější (nedatováno, České dráhy).

Železnice teď

Kubova Huť:
zdroj: https://www.sumavanet.cz/

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!