Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

S Českými drahami jezdí stále více cestujících

ČESKÁ REPUBLIKA - Na klíčových relacích, jako například z Prahy do Ostravy, Brna, Hradce Králové, nebo třeba Českých Budějovic či Ústí nad Labem dosáhly České dráhy v prvním pololetí nárůstů počtu cestujících.

Cestující do vlaků lákají především atraktivní ceny flexibilního jízdného, ale také modernizace vozového parku v jednotlivých krajích...


Železniční dopravě přibývají cestující (24, července 2014, Filip Vlček)

"Za prvních šest měsíců s námi cestovalo o 2,2 milionu zákazníků více než loni. Největší nárůsty jsou přitom tradičně v příměstské dopravě, ale také na klíčových dálkových relacích," uvedl Radek Dvořák, místopředseda představenstva Českých drah. Díky tržbám z prodeje jízdenek a přísné kontrole nákladů skončila firma podle českých účetních standardů pololetní hospodaření nad plánem s více než 300 milionovým ziskem. "Letošní podnikatelský plán je ambiciózní, přesto se nám ho daří nejen dodržet, ale dokonce jej o více než 100 milionů korun překonat. Ukazuje se, že důsledné řízení nákladové stránky spolu s rozvojem cenotvorby se projeví i v hospodářském výsledku firmy," dodává Dvořák.

V prvním pololetí byl celkově přebudován systému tarifů Českých drah a došlo k výraznému zjednodušení vůči cestujícím. Velké oblibě se těší mobilní aplikace Můj vlak i nově spuštěná aplikace Vlakem na výlet. České dráhy zároveň provozují největší cyklopůjčovnu v zemi ČD Bike, budují u nádraží parkovací plochy ČD Parking a svým zákazníkům nabízejí i další nadstandardní služby, jako je například náhradní doprava při ujetí posledního přípoje.


Počet cestujících stoupl například i do Českých Budějovic (23. dubna 2016, Vlčoun.cz/Archiv)

"Podíl železniční dopravy na celkovém přepravním výkonu je v České republice zhruba 7,3 procenta. Naším hlavním cílem je vybudovat nový trh a zvýšit podíl ekologické dopravy. I proto náš investiční plán počítá s tím, že v příštích pěti letech nakoupíme vozidla za zhruba 40 miliard korun. Desítky nových vozů, ale i ucelených jednotek se již vyrábějí," podotkl místopředseda představenstva Českých drah Radek Dvořák.

Cestující se dočkají například padesáti vozů pro dálkovou dopravu, pěti netrakčních jednotek pro Moravskoslezský kraj a 31 elektrických jednotek pro linku spěšných vlaků z Plzně přes Cheb do Karlových Varů, pro linku z Klatov přes Plzeň do Berouna a dále pro kraj Vysočina a Jihočeský kraj. Největší železniční dopravce loni za celý rok přepravil více než 179 milionů zákazníků. V letošním prvním pololetí služeb Českých drah využilo více než 91,6 milionu cestujících. To představuje meziroční růst o 2,5 procenta.


Prakticky všechny relace z Prahy evidují navýšení cestujících (21. srpna 2015, České dráhy).

Železnice teď

Kubova Huť:
zdroj: https://www.sumavanet.cz/

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!