Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

ČD uhájily Olomoucký kraj, zmodernizují vozy

OLOMOUCKÝ KRAJ - Cestující čekají v rámci regionální železniční dopravy novinky. Na základě nových smluv, které národní dopravce uzavřel s Olomouckým krajem, budou na Hané a Jesenicku jezdit vozidla jednotného vzhledu.

České dráhy se zároveň zavázaly zmodernizovat vnitřní prostory svých vozidel. Brzy se tak k internetu připojíte i v motorákách...


(21. října 2019, České dráhy).

Vlaky Českých drah postupně sjednotí svůj vzhled. Dle dohody s Olomouckým krajem bude vnější nátěr v korporátních barvách Českých drah, příslušnost k regionu pak představují polepy prezentující Olomoucký kraj. "Nové smlouvy začnou platit 1. ledna 2020, přeměna vozového parku je tak již v plném proudu. V depu Českých drah v Olomouci jsme dnes představili první upravená vozidla. Modernizace zahrnuje v první fázi investici ve výši zhruba 16 milionů korun, proměnou prostupně prochází zhruba třicítka vozidel, včetně lokomotiv," řekl náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Radek Dvořák.

Změna se netýká pouze exteriéru, ale také interiéru vozidel. Kromě nejmenších lokálkových motoráčků řady 810 bude novinkou ve vlacích wifi připojení k internetu, zásuvky pro napájení drobné elektroniky, audiovizuální informační systém, který ukáže aktuální polohu vlaku, cestující informuje o příštích zastávkách a jehož součástí budou i vnější směrové tabule. Moderní informační systém podstatně usnadní cestování nevidomým a neslyšícím, a také lidem, kteří na dané trati jezdí jen příležitostně. Cestujícím s jízdním kolem usnadní cestování ve vlaku háky na kola.

V modernizovaných motorákách se připojíte na internet

Také malé motoráčky řady 810 nabídnou podstatně vyšší komfort. Všechny vozy nasazené v souborech Haná a Sever budou modernizované. Nabídnou nové pohodlnější, textilií čalouněné sedačky s vysokými zádovými opěrkami. Kompletní modernizací prošly také toalety. Vozy mají nově dosazeny polospouštěcí okna, která díky účinnější tepelné izolaci zlepší tepelnou pohodu uvnitř vozů.


(21. října 2019, České dráhy).

"První vozidla, která budou nejpozději od 1. ledna 2020 jezdit na tratích v Olomouckém kraji a zajišťovat základní dopravní obslužnost podle nových smluv, dostala jednotný kabát. Každý tak pozná, že cestuje s Olomouckým krajem," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček. "Postupně projde modernizací také jejich interiér. Například částečně nízkopodlažní motorové jednotky Regionova nabídnou cestujícím elektrické zásuvky, USB porty a wifi připojení. Motorové vozy řady 810 budou mít nově háky na kola," dodal. 

Největší investicí Českých drah je nákup a modernizace 12 jednotek se sníženou podlahou řady 646 výrobce Stadler Pankow. První jednotky by měly vyjet na koleje v příštím roce. Vozidla České dráhy nyní připravují pro provoz vlastními silami, zároveň se připravuje vyhlášení veřejné zakázky na jejich rozsáhlejší modernizaci.
Tyto jednotky nabídnou komfortní cestování. Jsou vybaveny sedačkami s textilním čalouněním, audiovizuálním informačním systémem, sníženou podlahou pro snadný nástup cestujících, včetně osob na invalidním vozíku, pro které je k dispozici také bezbariérové WC.

Ročně přes 88 tisíc vlakových spojů v Olomouckém kraji

V rámci provozních souborů Haná a Sever vypraví České dráhy za rok více než 88 tisíc spojů, které na regionálních tratích najedou 2,349 milionů kilometrů ročně. České dráhy uzavřely s Olomouckým krajem také smlouvu na zajištění regionální vlakové dopravy v elektrické trakci. Tady budou České dráhy zajišťovat dopravu do konce roku 2022, tedy do doby, než bude dokončena modernizace a elektrifikace trati Olomouc - Uničov - Šumperk.


(21. října 2019, České dráhy).

Železnice teď

Kubova Huť:
zdroj: https://www.sumavanet.cz/

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!