Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Na Příbramsku po střetu vykolejila Regionova

STARÁ HUŤ - Vážná nehoda na několik hodin zastavila železniční provoz na trati mezi Mníškem pod Brdy a Dobříší. Po střetu s nákladním automobilem vykolejil osobní vlak, zranili se strojvedoucí, řidič a dva cestující ve vlaku.

Provoz na železniční trati se okamžitě zastavil, České dráhy začaly zajišťovat zprvu omezenou náhradní autobusovou dopravu...


Pohled na čelo poškozeného vlaku (21. února 2020, Drážní inspekce).

O nehodě informoval tiskový mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. "V 11.45 hodin se na železničním přejezdu u Staré Hutě na Příbramsku střetl osobní vlak s nákladním automobilem," uvedl Drápal s tím, že nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. "V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil, byli zraněny čtyři osoby," upřesnil následky nehody tiskový mluvčí. Zraněni byli strojvedoucí, řidič náklaďáku a dva cestující.

Dispečeři okamžitě na trati zastavili provoz, inspektoři Drážní inspekce zahájili šetření na místě mimořádné události. "Škoda na vlaku byla odhadnuta na více než 10 milionů korun, na nákladním automobilu 300 tisíc a na 200 tisíc na trati," uzavřel tiskový mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. 


Polovina Regionovy po nárazu vykolejila (21. února 2020, Drážní inspekce).

České dráhy na trati po nehodě zastavili provoz. Osobní vlaky linky S88 z Prahy končí ve stanici Mníšek Pod Brdy a železniční trať do Dobříše uzavřeli. Současně s tím začal dopravce zajišťovat náhradní autobusovou dopravu za všechny vlaky v úseku mezi Mníškem pod Brdy a Dobříší. Během vyšetřování nehody byla uzavřená silnice u místa nehody, proto nebyly přibližně do 15.00 hodin obsluhovány zastávky Malá Hraštice, Mokrovraty a Stará Huť.

Zatímco tato nehoda skončila jen se zraněními, loňský rok byl tragický. V roce 2019 zemřelo na dráhách v České republice celkem 247 osob, což je o 8 procent více, než v roce 2018. Celkový počet mimořádných událostí, usmrcených i zraněných opět vzrostl. Počet střetnutí na železničních přejezdech v roce 2019 v porovnání s předchozími léty opět narostl a byl nejvyšší od roku 2013.


Po nehodě zůstali 4 zranění (21. února 2020, Drážní inspekce).

Železnice teď

Kubova Huť:
zdroj: https://www.sumavanet.cz/

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!