Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

V Chodově se dočkají nové nádražní budovy

CHODOV - Správa železnic připravuje výstavbu nové výpravní budovy v Chodově na Karlovarsku. Bude umístěna u bezbariérového podchodu na ostrovní nástupiště při pěší cestě ke starému nádraží.

Stávající nádražní budova bude zbourána. Návrh moderního objektu nyní představila Správa železnic zástupcům města Chodova...


Vizualizace nové nádražní budovy v Chodově (reprofoto, Správa železnic)

S vhodnějším místem nové nádražní budovy se počítalo už při výstavbě peronů a modernizaci stanice. Nový objekt bude jednopodlažní, energeticky úsporný, částečně zapuštěný do stávajícího terénu. Je navržen z větší části celoprosklený s hliníkovými profily a bezpečnostním zasklením včetně stínicích žaluzií. Odbavovací hala bude prostorná a světlá. Hlavní vstup bude ze zastřešeného centrálního prostoru, který spojuje přístup z plánované autobusové zastávky, z nově navrženého parkoviště a také z chodníku navazujícího na nástupiště 1 a již realizovaný podchod k nástupišti 2. 

Nová budova vytvoří lépe propojí vlaky s autobusy

Výstavbou nové nádražní budovy dojde k výraznému zvýšení bezpečnosti a úrovně kultury cestování. "Konkrétně půjde o vybudování bezbariérového přístupu do budovy, WC pro imobilní občany a vytvoření výraznějšího propojení na navazující druhy dopravy," potvrdila tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Veřejně přístupné prostory budou náležitě osvětleny a vybaveny prvky pro zvýšení informovanosti i bezpečnosti.


Podchod na nástupiště bude propojen s nádražní budovou (reprofoto, Správa železnic)

Úpravy se dočká i dnes nedořešené okolí výpravní budovy tak, aby se stalo pro cestující důstojným veřejným prostorem s přehlednou strukturou. U výpravní budovy vznikne záchytné parkoviště P+R pro 28 vozidel, stání pro motocykly, stojany a boxy na kola. Začátek výstavby se předpokládá v prvním pololetí 2022. Stávající nádražní budova je pro současné potřeby značně předimenzovaná a navíc ve špatném technickém stavu. Po výstavbě nového objektu bude zbourána a na jejím místě vznikne stání pro autobusy v době výluk.

Nové perony postavily v letech 2017 až 2019

Staniční budova zde byla zbudována v rámci budování trati z Chomutova do Chebu, čímž došlo k napojení dalších hnědouhelných důlních oblastí. Pravidelný provoz dosavadního nádraží byl zahájen 19. září 1870. V letech 2017 až 2019 proběhla rekonstrukce stanice a došlo ke zvýšení průjezdové rychlosti stanicí, vznikla dvě zastřešená ostrovní nástupiště s podchody a výtahy, přibyl elektronický informační systém pro cestující a drobnou rekonstrukcí prošlo i samotné nádraží.


Vchod na nádraží bude nově od zastávek autobusů (reprofoto, Správa železnic)

Železnice teď

Kubova Huť:
zdroj: https://www.sumavanet.cz/

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!