Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Slušné cestující ochrání v MHD preventisté

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dopravní podnik reaguje na stížnosti týkající se cestujících, kteří zásadním způsobem porušují přepravní podmínky. Na bezpečnost a dodržování pravidel ve veřejné dopravě tak budou dohlížet preventisté.

Cílem projektu není zdržovat slušné cestující, ale naopak takovým cestujícím zvýšit komfort při cestování městskou dopravou...


Preventisté v českobudějovické dopravě (9. května 2016, DPMČB).

V poslední době dochází k nárůstu počtu stížností ze strany veřejnosti, které se týkají nevhodného a někdy i obtěžujícího chování některých jejich spolucestujících ve vozidlech veřejné dopravy. Mohou to být například lidé pod vlivem alkoholu, jiní mohou ostatní obtěžovat svým agresivním chováním, znečišťovat vozidlo. Tyto osoby pak často ani nemají platný jízdní doklad. Takové situace by měli pomoci eliminovat tzv. preventisté, které Dopravní podnik města České Budějovice nasazuje do provozu na běžných linkách MHD právě v těchto dnech. Jedná se o pracovníky pověřené řešením případů, které jsou v rozporu se smluvními přepravními podmínkami.

"Mezi konkrétní úkoly preventistů bude patřit vyloučení z přepravy či zamezení přístupu do autobusů a trolejbusů osobám bez platného jízdního dokladu, osobám podnapilým, znečištěným či jiným způsobem obtěžujícím ostatní pasažéry. Cílem určitě není zdržovat slušné cestující, ale naopak zajistit jim vyšší komfort," popsal vedoucí útvaru přepravní kontroly a tarifu dopravního podniku Martin Kuliš. 

Pohybují se především s městskými strážníky

Preventisté budou rozpoznatelní díky reflexní vestě s označením 'Preventista DP'. Na takto označené pracovníky se mohou cestující obracet v souvislosti s bezpečností a dodržováním podmínek přepravy. Budou pracovat vždy ve dvojici a bude je doprovázet ještě asistent prevence kriminality českobudějovické Městské policie.


Úkolem preventistů bude zvýšit bezpečnost v MHD (19. srpna 2015, Filip Vlček).

"Od činnosti preventistů si slibujeme zvýšení bezpečnosti a komfortu pro všechny slušné cestující, kteří právem očekávají, že nebudou při své cestě MHD obtěžováni někým, kdo odmítá respektovat nejen psaná pravidla ale i zásady slušného chování," uvádí k projektu ředitel Dopravního podniku města České Budějovice Slavoj Dolejš. Z nedávné doby lze uvést příklad, kdy cestoval trolejbusem linky 9 do Suchého Vrbného silně opilý agresivní muž, který obtěžoval a ohrožoval ostatní cestující a na konečné musel být zpacifikován hlídkou strážníků Městské policie. V únoru pak další opilec dokonce hodil na Pražské třídě láhev na okno autobusu linky 11.

Jedním z úkolů preventistů je nepouštět do vozů osoby, které nebudou mít platnou jízdenku. Řada černých pasažérů jezdí takto opakovaně a zneužívá současných neefektivních předpisů týkajících se vymáhání dlužných částek. V současné době činí pohledávky na nezaplaceném jízdném a přirážkách řádově miliony korun. Činnost preventistů bude průběžně monitorována. Po prvním měsíci dojde k vyhodnocení projektu a posouzení jeho přínosů. Následně bude rozhodnuto o způsobu jeho pokračování.


Po vyhodnocení bude jejich provoz posílen nebo omezen (19. srpna 2015, Filip Vlček).

Jihočeský kraj teď

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

Počasí České Budějovice - Slunečno.cz

Redakce Č.Budějovice:

203 jihocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihocesky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!