Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Comett Plus v Táboře ukázal areál veřejnosti

TÁBOR - Areál společnosti Comett Plus v Chýnovské ulici v Táboře byl v sobotu 14. května dějištěm Dne otevřených dveří. Obrovský zájem ze strany veřejnosti ovšem předčil očekávání organizátorů.

Připraveny byla prezentace vozidel dopravce, okružní jízdy historickými autobusy a nechybělo ani nutné občerstvení...


O plynový kloubový Solaris byl velký zájem (14. května 2016, čtenář Josef Janoušek).

Den otevřených dveří přilákal do areálu dopravní společnosti Comett Plus Tábor v Chýnovské ulici stovky lidí. Šlo o dopravní fanoušky i obyvatele města, kteří se zajímají o to, jak funguje dopravce, který denně zajišťuje provoz městské hromadné dopravy v Táboře a regionální autobusovou dopravu v části Jihočeského kraje.

Organizátory překvapil velký zájem návštěvníků, který předčil očekávání. Lidi zaujal mimo jiné také doprovodný program, jakým byly okružní jízdy historickými i současně provozovanými autobusy.


Comett ukázal technické vybavení svého areálu (14. května 2016, čtenář Josef Janoušek).

V areálu dopravce byl prezentován kompletní vozový park společnosti. Lidé si tak se zájmem mohli detailně prohlédnout všechny provozované typy autobusů, nákladních vozidel a dokonce i zajímavý lomový stroj. 

Lidé si mohli prohlédnout ale také kompletní prostory servisu a dílen. Jde o přijímací budovu, pneuservis, servis nákladní automobilů a vlastních autobusů i autobusů externích dopravců a technickou kontrolu. Zpřístupněn tak byl skutečně celý areál v Chýnovské ulici, ze kterého každý den vyjíždí desítky městských i dálkových autobusů, aby přepravily tisíce cestujících. Zajímavá byla také výstava fotografií z výstavby areálu.


Ikarus 412 si užil své poslední kilometry (14. května 2016, čtenář Josef Janoušek).

Obrovský zájem a kladné ohlasy ale sklidily okružní jízdy historickými autobusy. Na trasu z areálu v Chýnovské ulici přes zastávky Zavadilská, Na Kouřimově, Vodňanského a Autobusové nádraží zpět do Comettu vyjížděly historický autobus Ikarus 280 a poslední Ikarus 412, který s textem "Poslední jízda!" oficiálně ukončil provoz v Táboře.

Pro zatraktivnění celého dne si Comett Plus zapůjčil od Dopravního podniku města Českých Budějovic také historický autobus Škoda 706 RTO Mex. A ten byl opravdu velkým lákadlem pro většinu návštěvníků.


Prostor měla také nákladní doprava (14. května 2016, čtenář Josef Janoušek).

Na podobných akcích nesmí chybět ani občerstvení, a tak nechybělo ani v Táboře. Lidé si mohli vybrat z pestré nabídky párků v rohlíku, klobás a zákusků, k pití pak ve slunečném počasí zchladilo alkoholické i nealkoholické pivo nebo Kofola. Akce se podle ohlasů velmi podařila a zájem z řad veřejnosti předčil očekávání organizátorů. Tak snad zase příště...

Informační portál Vlčoun.cz se k tématu Dne otevřených dveří v Comett Plus v Táboře ještě vrátí. V sobotu redakce na facebookové stránce Vlčoun.cz vydá bohatou fotogalerii!


Svézt se lidé mohli i typyckým Ikarusem 280 (14. května 2016, čtenář Josef Janoušek).

Jihočeský kraj teď

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

Počasí České Budějovice - Slunečno.cz

Redakce Č.Budějovice:

203 jihocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihocesky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!