Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Na Rail Business Days
ukáží první bateriový vlak

 Pražské metro důstojně
oslavilo 50 let provozu

 Pardubice od Škody koupily
další trolejbusy 32Tr

 Táborští strojvedoucí
se školí na RegioFoxech

Kampaň zabrala, řidičské kurzy MHD jsou plné

BRNO - Dopravní podnik města Brna otevřel nové kurzy pro budoucí řidiče autobusů a tramvají. Teoretickým a praktickým školením prochází aktuálně 18 uchazečů, což je dvojnásobný počet, než byl ve stejných kurzech loni.

Zájem vzbudil zejména náborový příspěvek 100 tisíc korun pro nové šoféry a odměna pro zaměstnance, kteří doporučili nového kolegu...


Noví řidiči postupně nastupují do kurzů (17. srpna 2023, Vlčoun/Filip Vlček)

"Řidiči v dopravě chybí dlouhodobě a není jednoduché jejich stav v tak velké firmě udržet. Náborový příspěvek 100 tisíc korun se ukázal být efektivní motivací. Díky němu a velké informační kampani máme v aktuálních kurzech 18 budoucích řidičů, což je dvojnásobek oproti stejnému období loni. Zájemce evidujeme i do dalších kurzů, které budeme otevírat v únoru, březnu a dubnu. Pokud bude trend pokračovat, podaří se nám stabilizovat situaci ve firmě a předejdeme odchodům stávajících přetížených řidičů," uvedl Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Dopravní podnik během roku otevře celkem 13 kurzů, čtyři na tramvaj, šest na autobus a tři na trolejbus. Další nejbližší začínají v únoru, březnu a dubnu. I do nich už jsou přihlášení noví uchazeči. "Doporučujeme hlásit se s předstihem, protože nejprve musí zájemci projít dopravně psychologickým vyšetřením, poté lékařskými prohlídkami. Následně je čeká samotný kurz, který v závislosti na trakci trvá 2-4,5 měsíce. Už v tomto kurzu jsou ale našimi zaměstnanci a jsou placení," vysvětlila Vlasta Jánská, vedoucí personálního oddělení Dopravního podniku města Brna. Na duben vedle klasického kurzu připravuje dopravní podnik i rozvolněnou odpolední variantu. Tu s oblibou využívají pracující lidé, kteří chtějí mít řízení v brněnské MHD jen jako brigádu.


Díky náborovému příspěvku a kampani je hodně zájemců (17. srpna 2023, Vlčoun/Filip Vlček)

Zájem mezi zaměstnanci Dopravního podniku města Brna vzbudil i takzvaný program doporučení, kdy mohou stávající pracovníci získat k výplatě 10 tisíc korun navíc, pokud do podniku přivedou nového kolegu na pozici řidiče nebo elektromontéra. "Mezi řidiči už máme pět takových, které do podniku přivedl kamarád. Dalších 13 je zapsáno do jarních kurzů," doplnila Jánská. Mimořádné příspěvky dopravní podnik podtrhl i náborovou kampaní, která sklidila ohlas u odborné i laické veřejnosti. Hesla typu Nestůj v kolonách zadarmo nebo Chceš, aby se všichni modlili za tvé zjevení? znala většina zájemců, kteří do kurzů nastupovali.

Náborový příspěvek 100 tisíc korun získají noví řidiči od podniku ve dvou splátkách. První po skončení kurzu, druhou po odpracovaném roce. Průměrná mzda řidičů včetně přesčasů byla loni 44792 korun, od ledna letošního roku se dle nové kolektivní smlouvy mzdy navýší o pět procent. "Dobrou zprávou pro nás je, že od Nového roku díky změně legislativy budoucí řidiči trolejbusů nemusí před nástupem absolvovat náročné specializované lékařské prohlídky, což některé jedince odrazovalo," uzavřel Havránek.


Noví řidiči jdou na tramvaje, trolejbusy i autobusy (17. srpna 2023, Vlčoun/Filip Vlček)

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!