Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Na Rail Business Days
ukáží první bateriový vlak

 Pražské metro důstojně
oslavilo 50 let provozu

 Pardubice od Škody koupily
další trolejbusy 32Tr

 Táborští strojvedoucí
se školí na RegioFoxech

Brno spustí prázdninové kurzy pro nové řidiče

BRNO - Během července a srpna se naučí řídit, složí zkoušky a od září vozí cestující. Směny si pak vybírají podle svých preferencí. Takový je scénář kurzu pro řidiče, který brněnský DP připravuje i na letošní rok.

Největší zájem je mezi vysokoškoláky, loni se jich přihlásilo deset. Kurz na tramvaj mohou absolvovat i uchazeči o práci v hlavním pracovním poměru...


Ilustrační foto (17. srpna 2023, Vlčoun/Filip Vlček)

"Letní tramvajový kurz je určený pro všechny zájemce o řízení tramvají. Oproti ostatním kurzům během roku o něj mají větší zájem studenti vysokých škol, kteří si o prázdninách udělají řidičské oprávnění a od září pak profesi vykonávají. Během semestru si služby volí tak, jak potřebují. Kurz je ale otevřený všem uchazečům, i těm, kteří mají zájem o hlavní pracovní poměr. Důležitou informací je fakt, že už během kurzu jsou placeni," vysvětlil Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna. Dopravní podnik města Brna zaměstnává 1400 řidičů. Jejich průměrná měsíční mzda včetně přesčasů činí 44792 korun.

Spojenost je tak na obou stranách. U studentů, kteří získají zodpovědnou a stabilní brigádu, i u dopravce, který si vysokoškoláky nemůže vynachválit. "Se studenty máme dlouhodobě velmi dobrou zkušenost. Teorii i praxi si velmi rychle osvojí, jsou vstřícní, flexibilní a zapálení. Na problémy narazíme jen minimálně. Často se stává, že si řízení ponechávají jako brigádu i po ukončení vysoké školy, po nástupu do stálého zaměstnání. Měli jsme tu i případy, kdy v podniku zůstali a třeba se posunuli na jiné pozice," podotkl pak Jan Seitl, dopravní ředitel dopravního podniku.


Ilustrační foto (17. srpna 2023, Vlčoun/Filip Vlček)

Pro brněnský dopravní podnik aktuálně jezdí 24 vysokoškoláků, což je o 10 více než loni. Někteří z nich po čase dokonce přešli na zkrácený nebo plný úvazek. Jedním z nich je i Lukáš Kučera, který studuje Pedagogickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně a pozici řidiče tramvaje vykonává od září loňského roku. "Práce mi vyhovuje úplně ve všem. Baví mě, mám možnost si domluvit konkrétní dny, kdy můžu jezdit a vždy se mi tady snaží vyjít vstříc - i přesto, že se mi každý semestr mění rozvrh a tím i dny, kdy můžu pracovat. Ostatní brigády už jsem opustil a jezdím od začátku roku na zkrácený úvazek," řekl Kučera, posila brněnského dopravního podniku.

Podmínkou pro přihlášení do kurzu je minimální věk 21 let a řidičské oprávnění skupiny B. Zájemci o letní kurz by se měli hlásit na osobní oddělení do poloviny května. Ještě před zahájením školení je nutné úspěšně absolvovat nástupní psychologické vyšetření a lékařskou prohlídku. Následně projdou 35denní teoretickou výukou a praktickým výcvikem. Na závěr je čeká složení praktických a teoretických zkoušek. Dotazy a přihlášení do kurzu se provádí na osobním oddělení podniku na e-mailu. 


Ilustrační foto (17. srpna 2023, Vlčoun/Filip Vlček)

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!