Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Na Rail Business Days
ukáží první bateriový vlak

 Pražské metro důstojně
oslavilo 50 let provozu

 Pardubice od Škody koupily
další trolejbusy 32Tr

 Táborští strojvedoucí
se školí na RegioFoxech

Končí starý odbavovací systém i jednadvacítka

PARDUBICE - Plnohodnotný nástup nového odbavovacího systému zároveň přinese kromě konce starého odbavováku také konec legendárních trolejbusů 21Tr, respektive posledního provozního vozu ev.č. 395. 

Dopravní podnik současně s tím ukončí také provoz nízkopodlažních Citybusů, ten poslední s ev.č. 149 bude sloužit jako historické vozidlo...


Poslední provozní trolejbus 21Tr ev.č. 395 (březen 2021, DPMP/Archiv)

Sobota 27. března 2021 bude posledním dnem provozu vozidel s původním elektronickým odbavovacím systémem EMtest. Ten provázel cestující v městské hromadné dopravě v Pardubicích více než 14 let, první vozidla s tímto systémem vyjela na začátku října roku 2006. V noci z 31. října na 1. listopadu 2006 byly ze všech vozidel demontovány strojky mechanického odbavování cestujících a druhý den už sloužil pouze elektronický odbavovací systém. Novinkou tohoto systému bylo přijímání čipových karet. Ty nahradily předplatní časové jízdenky, nebo mohly sloužit jako elektronická peněženka.

Dalším přínosem bylo také hlášení zastávek uvnitř vozidla. Nyní dochází k náhradě tohoto systému novějším odbavovacím systémem, který umožní platbu jízdného například prostřednictvím bezkontaktní bankovní karty, In Karty, karty IREDO a dalších platebních prostředků. Stejně jako v roce 2006, i nyní znamená výměna odbavovacího systému odstavení některých vozidel, do kterých nový systém nebude instalován.


Poslední provozní Citybus ev.č. 149 (březen 2021, DPMP/Archiv)

"A právě posledním nasazením dvou z těchto vozidel bychom se s končícím odbavovacím systémem i s vozidly samotnými rádi rozloučili," uvedla tisková mluvčí Dopravního podniku města Pardubice Jitka Malinská. Za trolejbusy se s odbavovacím systémem rozloučí vůz Škoda 21Tr ev.č. 395 z roku 2003, který bude nasazen na linku číslo 11. Vozy 21Tr byly prvními nízkopodlažními trolejbusy v Pardubicích. Z celkového počtu 15 dodaných kusů již jezdí pouze jediný. Jedná se tedy o rozloučení nejen s odbavovacím systémem, ale i s typem trolejbusů, s kterým jsme se v ulicích setkávali od roku 2001, tedy 20 let.

Druhým vozidlem je autobus Renault Citybus PS09B4 evidenčního čísla 149, který sloužil cestujícím od roku 1998 a v sobotu 27. března bude jezdit na linkách číslo 8 a 88. Jedná se o zástupce vůbec prvních nízkopodlažních vozidel zařazených do provozu MHD v Pardubicích. Vůz 149 se svými téměř 23 lety v provozu drží mezi autobusy prvenství v době provozování bez generální opravy. Po vyřazení tento vůz rozšíří sbírku historických vozidel Dopravního podniku města Pardubic.

Více informací...
- Starý odbavovací systém se loučí... (vydáno v březnu 2021)
  (zdroj: www.dpmp.cz).


Cestující již vozí nové trolejbusy (29. listopadu 2019, Vlčoun.cz/František Živnůstka)

Pardubický kraj teď

zdroj: http://kamery.kve.cz/

zdroj: http://kamery.kve.cz/

Počasí Pardubice - Slunečno.cz

Redakce Pardubice:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Adam Mareš

Kontakt na redakci:
- pardubicky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!