Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Další autobusy na bioCNG
vyjely v Mladé Boleslavi

 Staré trolejbusy Škoda 15Tr
v Ústí nad Labem končí

 V teplické MHD se znovu
platí, OIS je již funkční

 Praha naostro spustila
trolejbusy na lince 58

Letos v Plzni dojezdí trolejbusy typu 14Tr

PLZEŇ - Cestující v plzeňské městské dopravě to jistě přivítají, fanoušci do dopravy naopak zapláčou. Dopravní podniky v rámci letošní obnovy trolejbusů vyřadí zbylé škodovácké trolejbusy tupu 14Tr. 

Nejlepší léta za sebou mají také Trejsiny, tedy trolejbusy typu 21TrACI. I ty letos začne plzeňský dopravce zvolna vyřazovat...


PMDP disponuje celkem devíti trolejbusy typu 14TrM (20. února 2016, Jakub Klimeš).

Plzeňské městské dopravní podniky letos plánují pokračovat v obnově vozového parku. "Letos nakoupíme osm nízkopodlažních trolejbusů Tr26 Solaris," potvrdila tisková mluvčí společnosti Kateřina Fránová a dodala, že díky tomu se trolejbusová trakce stane stoprocentně nízkopodlažní, neboť dojde k vyřazení posledních vysokopodlažních trolejbusů typu 14Tr.

Společně s tím se ale smráká také nad prvními trolejbusy 21TrACI přezdívanými jako Trejsiny. Je totiž vypsána další veřejná zakázka na dodávku dalších sedmi trolejbusů typu 26Tr s alternativním pohonem na trakční baterie. Po jejich dodání by měl podnik vyřadit první část 'jednadvacítek'.


Letos všechny 'čtrnáctky' dojezdí (29. ledna 2016, Jakub Klimeš).

Po Plzni se v současnosti prohání mimo jiné také devět vozů 14TrM a osmnáct vozů 21TrACI. "Vozy 14TrM plánujeme vyřadit ještě v letošním roce a druhý typ ve dvou následujících letech," uvedla Fránová. Aktuálně zbývající trolejbusy 14TrM, které jsou zařazeny do běžného provozu na většině linek, jsou modernizované typy s novou karoserií. Všechny tyto vozy budou po letošním vyřazení nabídnuty k prodeji.


Firma začne obměňovat také trolejbusy 21TrACI (20. února 2016, Jakub Klimeš).

Na dotaz, zda si nějaký z vyřazovaných vozů zanechají pro muzejní účely, Fránová uvedla, že jednoho zástupce typu 14Tr již v depozitu historických vozidel podnik má. Jde o trolejbus 14Tr 08/6 evidenčního čísla 429 z listopadu 1989. Vůz dojezdil na konci roku 2006 s původní výzbrojí a karoserií. "Tento vůz hodláme opravit do původního historického stavu, termín realizace však dosud není naplánován," upřesnila. 

Své místo v depozitu bude mít i jeden trolejbus typu 21TrACI. Pro tyto účely byl vybrán poslední dodaný trolejbus 496 z listopadu 2004. "I proto byly při poslední velké prohlídce zachovány detaily, které jsou typické pro tento vůz. Jde o zadní sdružené svítilny či bílý proužek ve spodním tmavě zeleném poli," dodala Fránová.


Tyto trolejbusy dojezdí pravděpodobně příští rok (20. února 2016, Jakub Klimeš).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://www.zaktv.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Kontakt na redakci:
- plzensky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Ve kterém městě by se dle čtenářů měli více věnovat rozvoji tramvajových tratí?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!