Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Arriva v Plzeňském kraji
se potýkala s problémy

 Prázdninový tip redakce:
Svezte se Bechyňkou

 Ústecké změny trolejbusů
vyvolávají sporné reakce

Praha opraví tratě na Vinohradech a Smíchově

PRAHA - Tramvajovou dopravu čekají také v letošním roce rozsáhlé výluky. Důvodem je jak rekonstrukce opotřebovaných kolejí, tak i revitalizace celých ulic. To bude příklad Smíchova, kde se s pracemi začne v červenci.

Stavbaři dočasně vymístí tramvaje také z dalších míst, například na Vinohradské, na Těšnově nebo na Strossmayerově náměstí...


Rekostrukce tramvajových tratí bude pokračovat i letos (20. srpna 2012, Filip Vlček).

V letošním roce by měla skončit skončit revitalizace Vinohradské třídy, a to v úseku od Muzea po Floru. "Úsek z Flory na Želivského jsme zrealizovali již loni," připomněla tisková mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Aneta Řehková. Podle informací Adama Scheinherra, náměstka primátora hlavního města Prahy pro oblast dopravy, by výluka měla probíhat od 9. března do 12. července.

Náročná rekonstrukce v Nádražní ulici

Mezi dalšími investičními akcemi, které zasáhnou provoz jak tramvajové, tak i autobusové dopravy, bude rekonstrukce tramvajové tratě Nádražní ulice na Smíchově. "Předpokládáme, že samotná realizace by měla započít na přelomu let 2019 a 2020. Čeká nás zde rozsáhlá přeložka kolektoru a dalších sítí," vysvětlila Řehková. O rozsáhlosti prací svědčí ale také fakt, že práce budou rozděleny do tří etap. Během letní etapy navíc bude úplně vyloučena tramvajová doprava mezi Smíchovským nádražím a Hlubočepy a cestující budou odkázáni na náhradní autobusy.


Opravovat se bude na Vinohradech, Smíchově i Holešovicích (6. srpna 2012, Filip Vlček).

Náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr na úterní tiskové konferenci také zmínil další připravované rekonstrukce tramvajových tratí. "Na tři etapy od 11. dubna do 5. května budou rozděleny práce na opravě kolejí na Strossmayerově náměstí, v létě pak dojde k výměně oblouků na Plzeňské ulici v Praze 5," uvedl Scheinherr. Hned po prázdninách pak bude etapovitě opravována křižovatka ulic a Poříčí a Těšnov a poslední velkou opravou bude oprava tratě na Nábřeží Kapitána Jaroše, první etapa proběhne od 1. října do 15. listopadu.

Opravy doplní výstavba nových tratí

V následujících letech mají ale odstartovat přípravy na výstavbu tří zbrusu nových tramvajových tratí. Hlavní město připravuje projekt na obnovení tramvajové dopravy v horní části Václavského náměstí, za pár let se cestující mají svézt tramvajemi také na prodloužených tratí z Modřan do Libuše a z Barrandova na Slivenec.


Pražany čekají mnohdy perné chvíle (20. srpna 2012, Filip Vlček).

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Ondra Kašpárek
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!